Domácí tým potvrdil roli favorita, zvláště pod košem disponoval obrovskou výškovou a hmotnostní převahou. Bývalí hráči nejvyšší soutěže Dihel, Cvek a Kukla byli pro Karvinou značnou překážkou na doskoku.

„Je fakt, že náš výkon byl průměrný, v některých úsecích sice dobrý, ale v některých zase s chybami v bránící činnosti, což nás stálo výsledek. Opava vyhrála zaslouženě,“ sportovně uznal trenér Sokola Roman Hamrus.

Basketbalisté Karviné mají za sebou venkovní anabázi.Zdroj: Ivo Dudek

Jeho tým má za sebou kompletní venkovní program, neboť kvůli rekonstrukci tělocvičny na ZŠ Družby nemohl dosud využít domácího prostředí.

Od nového roku tak budou Karvinští hrát neustále doma. „Naše tříměsíční venkovní anabáze je u konce. Stála nás obrovské množství fyzických i psychických sil, ale pět z jedenácti utkání jsme vyhráli, a to můžeme považovat za velmi slušný výsledek. Vyhráli jsme i u soupeřů, u kterých jsme v minulé sezoně prohráli (Podolí, Hladnov, Černá Pole Brno, Žabovřesky a Krnov). Mrzí nás jednobodová porážka na VŠB,“ rekapituloval Hamrus první půlku sezony.

A jaké má Sokol vyhlídky do té druhé? „Musíme naše výkony potvrdit a směřovat do play off, což znamená doma vyhrávat. Věřím, že to zvládneme a do čtyřky se procpeme,“ zůstal Hamrus optimistou.

Basket Opava – Sokol Karviná 85:71 (43:36)

Karviná: Kopf 17, Šeda 13, Landor 10, Číšecký 9, T. Hamrus 6, Marek 6, Lepka 4, Oswald 2, Žídek 2, Krutina 2. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.