O celkové prvenství usilují sokolky zhruba posledních pět let. Pokaždé natrefí na nějakého soupeře s lepší sportovní formou. Tentokrát to bylo Velké Meziříčí, se kterým doma prohrály. Řada hráček z Vysočiny pravidelně hraje I. ligu a některé dokonce okusily i souboje v česko-slovenské interlize.

„Herní kvalita byla na straně Meziříčí. Hráčky dominovaly hlavně ve hře jedna na jednu, agresivitě a tvrdosti v obraně, ale i v rychlém útoku," uznal trenér karvinských děvčat Jaroslav Hudeček.

Karvinským házenkářkám (v modrém) závěr soutěže nevyšel.

Jediný post, na němž měly jeho svěřenkyně navrch, byl post brankářek. Díky Fridrichové i Provázkové se sokolky neustále držely ve hře. „Bohužel se projevila nižší tréninková docházka. Jistota i sehranost chyběly, holky nakupily velký počet technických chyb (21) a střelecká úspěšnost činila pouhých 40 procent," pravil Hudeček.

Sokol Karviná – Sokol Velké Meziříčí 19:22 (10:10)

Karviná: Fridrichová, Provázková – Koudelková 1, Polehlová 2, Remetančíková 5/2, Baronová 2, Synková 1, Hudečková, Brzósková 7, Kresačová 1, Pawlasová, Jaňurková.

Posledním utkáním bylo pro Karvinou střetnutí s Ivančicemi. Po předchozí porážce od Velkého Meziříčí už byly sokolky značně demotivované, jelikož vidina prvního místa byla nenávratně pryč. To se podepsalo nejen na přístupu hráček k zápasu, ale i na celkovém stavu, kdy na jih Moravy odjelo jen devět hráček.

Karvinským házenkářkám (v modrém) závěr soutěže nevyšel.

Gólmanka Fridrichová si tak alespoň mohla zahrát v poli a dala dvě branky! „Ten zápas ani nemá cenu nějak hodnotit. Domácí hráčky jasně přehrály torzo naší sestavy a byly lepší ve všech herních činnostech. Poslední výsledky jsou bohužel i obrazem tréninkové morálky, která nebyla kdovíjaká. Pokud chcete v soutěži něčeho dosáhnout, je prostě nutné tvrdě a pravidelně trénovat, to se nedá nic dělat," pokrčil rameny Hudeček.

HK Ivančice – Sokol Karviná 35:20 (15:10)

Karviná: Provázková – Polehlová 3, Kresačová 1, Koudelková 1, Pawlasová, Remetančíková 9, Baronová 2, Synková 2, Fridrichová 2. Trenér: Jaroslav Hudeček.