Uhráli šest bodů po výhře v Hradci Králové a těsné domácí porážce od Liberce, kdy mohl být výsledek klidně opačný. „Ten Liberec nás mrzí, jinak ale panuje spokojenost. V Hradci jsme úplnými favority nebyli,“ upozornil trenér Havířova Kamil Koutný, který má letos k dispozici vyrovnaný kádr.

Vzhledem k tomu, že DTJ Hradec Králové se rozpadl a přihlásil tým jen do první ligy, odešli jeho hráči do jiných extraligových klubů. Do Havířova pak Martin Koblížek, od něhož se čekají vyrovnané výkony. „Martin nám určitě pomůže, měli bychom být silnější než posledně,“ myslí si Koutný.

Potvrdilo se to už na stolech druhého klubu z Hradce Králové – Sokola. Obě prohry havířovského celku byly těsné 2:3, jinak baníkovci vítězili 3:1 nebo 3:0. Jednička Petr David na úvod zdolal domácího Vlastimila Bubna, nejlepší hradecký hráč Jakub Crha pak jen těsně přehrál Radima Baka. „Radim bojoval, odehrál dobrý zápas,“ pochválil Koutný i přes prohru mladého hráče Baníku.

Martin Koblížek byl při své premiéře v havířovském dresu značně nervózní, ale utkání s Markem Kláskem zvládl. Vyhrál 3:1. Pak David poměrně jednoznačně přehrál Crhu 3:0, čímž se Havířované odpíchli ke čtyřem bodům za plnohodnotnou výhru.

Smůla v pátek třináctého

Druhé utkání odehrál Baník v pátek už v domácím prostředí na Šumbarku. Hostil Liberec, který přijel již bez své dlouholeté opory, havířovského trenéra mládeže Radka Košťála. „Radek se přesunul do Chocně. Nicméně Liberec měl v týmu velice dobrého Egypťana Mohameda Shoumana,“ uznal Koutný.

Bývalý reprezentant Egypta ukázal v Havířově svou „šou“, když porazil Baka a v rozhodující čtyřhře s Michalem Blinkou udolali Petra Davida s Martinem Koblížkem 3:1. „Ta čtyřhra už nám nevyšla. Nebylo to ono, dynamika trošku scházela, protože kluci už toho měli dost. Vždyť celý zápas trval čtyři hodiny!“ upozornil kouč Baníku.

Všechny zápasy byly tvrdé a vyrovnané. Liberec třikrát vedl, Havířov pokaždé dorovnal. Škoda, že Radim Bako na úvod padl těsně 2:3 právě se Shoumanem. Bojoval statečně. David pak porazil oba nejlepší hráče soupeře, tedy jak Shoumana, tak Jakuba Seiberta. „Skoro vše se rozhodovalo v koncovkách zápasů, byl to opravdu dramatický a dlouhý duel,“ pravil Koutný. Poslední dvouhru vyhrál Koblížek nad Seibertem 3:0, ale hned šel do čtyřhry, zatímco Shouman s Blinkou měli delší čas na odpočinek, což pravděpodobně rozhodlo.

VÝSLEDKY

Sokol Hradec Králové – Baník Havířov 2:4

Body: Crha, Buben – David 2, Koblížek, Bako

Baník Havířov – Euromaster Liberec 3:4

Body: David 2, Koblížek – Blinka 2,5, Shouman 1,5