Tatran Prešov – Baník OKD Karviná 34:28 (16:11)

Karvinou na špici přeskočilo i druhé Zubří, jelikož vyhrálo na palubovce poslední Bystřice. Očekávaný duel dvou účastníků Ligy mistrů nabídl velmi kvalitní házenou. Domácí před téměř vyprodanou halou už v sedmé minutě vedli o čtyři branky, až poté se probudili i karvinští střelci. Slovenský mistr neustále vedl. V první půli si šňůrou šesti gólů zajistil uklidňující pětibrankový náskok. Karviná doplatila na několik neproměněných šancí, jenže i domácí je zahazovali. Prešov neproměnil 17 čistých náskoků a čtyři sedmičky k tomu.

„Náš výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali. Jednak jsme postrádali údernou sílu na pozici levé spojky, protože Plšek je pořád mimo hru a Farkašovskému se bohužel obnovilo zranění ramene. A v neposlední řadě jsme doplatili na nedisciplinovanost. Pokaždé, když jsme mohli Prešov potrápit sérií branek a dotáhnout se zpět, tyto klíčové úseky jsme nezvládli,“ hodnotil zápas kouč Baníku OKD Karviná Jiří Kekrt. A co říká karvinský kouč tomu, že letos jeho tým nevypadá už tak suverénně jako v minulých letech?

„Ale to je přece přirozený vývoj. Soupeři nemohou donekonečna stagnovat. Nemáme patent na výhry, takže i nám se stane, že občas prohrajeme. Dukla, Zubří, Prešov, to jsou všechno soupeři, kteří se výkonnostně a ekonomicky zvedají. Jsou silnější než loni a naše pozice je tím pádem o to těžší,“ míní Kekrt. Na Karvinou se po této porážce, celkově už osmé v sezoně (třetí v extralize), dotáhla pražská Dukla.

Nejvíce branek: Huňady, Fuňak a Radčenko po 6 – Kuzo a Petrovský po 5, Indjić a Faith po 4.

Rozhodčí: Sivák, Dvorský, sedmičky: 7/3:6/3, vyloučení: 6:9, červená karta: Kuzo (K.), diváci: 1 243.