„V letošním roce slavíme jubileum, a to deset let trvání oddílu, takže jsme se rozhodli v rámci oslav přispět nějakou významnou událostí k rozšíření povědomosti našeho sportu. Chceme lidem předvést show a vzbudit u nich zájem o taekwondo,“ prohlásil za pořadatele ze Školy Taekwondo Kamil Šamal.

Diváci v Havířově budou moci sledovat soutěž nejlepších moravských a slezských klubů v rámci úvodního ročníku Moravské ligy Taekwon-Do ITF, ve které se představí Karviná, Opava, Brno a Třebíč.

Celý projekt je pochopitelně zaměřen na propagaci taekwonda nejen na Moravě. V této lize se utkají čtyři oddíly ve čtyřech kolech systémem každý s každým. V každém městě proběhne jedno kolo. Výsledky z každého utkání se budou započítávat do celkové tabulky, ze které na konci soutěže vzejde mistr Moravské ligy v týmovém matsogi.

To vše představuje záruku zajímavých zápasů a kvalitního taekwonda. „Mezi jednotlivými zápasy nabídneme divákům přehlídku nejlepších českých zápasníků taekwonda bez rozdílu vah, což je vpravdě historický počin, protože na našem území se nikdy nic podobného nekonalo,“ doplnil Šamal.

Unikátní událost budou moci jako první sledovat diváci z Karvinska. Akce se uskuteční v neděli 15. dubna od 17 hodin v hale ZŠ Žákovská v Havířově a Deník pro své čtenáře připravuje soutěž o vstupenky na tuto akci.

Cena vstupenky činí pouhých 50 Kč. Výtěžek z akce (30 korun z každé vstupenky) bude věnován handicapovaným dětem, takže jakákoliv finanční pomoc návštěvníků se nemine účinkem. Prvních dvě stě závodníků dostane ke vstupence informační bulletin.

Soutěžní otázka zní: Která města se účastní prvního ročníku soutěže?

a) Brno, Jihlava, Karviná, Zlín

b) Karviná, Třebíč, Brno, Opava

c) Havířov, Opava, Bohumín, Brno

Z došlých odpovědí vybereme deset čtenářů, kteří budou mít na akci vstup zdarma. Jména výherců uveřejníme v sobotním vydání Deníku! Správné odpovědi s označením „taekwondo“ a vaší odpovědí a, b nebo c posílejte písemnou formou na adresu: Karvinský deník, Mlýnská 788, Karviná-Fryštát, 733 01. Nezapomeňte uvést své jméno a adresu.