Přáním havířovského týmu bylo skončit v základní části nejhůře šestý, aby se v play off vyhnul právě dvěma nejsilnějším soupeřům. „Hlavním úkolem bylo odskočit z osmé příčky, nechtěli jsme se dočkat souboje s El Niněm,“ připustil trenér Havířova Kamil Koutný. Jenže to se jeho svěřencům nepovedlo, a tak přišel tvrdý trest.

Baník ve čtvrtfinále s pražským favoritem neměl nárok, oba zápasy prohrál 1:4 a má po sezoně. „Venku jsme moc šancí neměli. Až na výhru Davida bylo vše jednoznačné v jejich prospěch. Byli jasně lepší,“ uvedl Koutný.

David sice ve čtvrtém zápase porazil 3:1 Kleprlíka, poté ale Bako nestačil na Prokopcova a bylo po zápase. V Havířově se už hrála vyrovnanější partie, přestože výsledek je stejný.

V úvodním duelu Špánik prohrál 1:3 s Prokopcovem, ve druhém utkání ale David porazil 3:2 Kučeru. Pak jasně prohráli své zápasy Čihák i David, Špánik však sahal po skalpu Kučery. Vedl 2:1, dokonce měl i mečbol, jenže zápas nakonec ztratil a místo snížení na 2:3 následoval konec.

„Škoda. Kdyby to opravdu bylo 2:3 na zápasy, mohlo to být ještě zajímavé,“ mrzela Špánikova ztráta trenéra Koutného, jehož však domácí výkon hráčů potěšil.

Marek Čihák v akci.

„Těžko jsme mohli čekat postup. Doma jsme ale odehráli dobrý zápas před velmi dobrou kulisou,“ řekl trenér Baníku, který ale sezonu nepovažuje za příliš úspěšnou. „Chtěli jsme skončit lépe než osmí po základní části, od toho se pak všechno odvíjí. Celkově jsme čekali víc,“ přiznal, že měl s týmem lepší vyhlídky.

Baník má tedy po sezoně, na tu příští však chystá jednu zajímavou změnu – Špánika v týmu nahradí Martin Koblížek, jenž přichází z týmu DTJ Hradec Králové.

VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE

1. zápas: El Niňo Praha – Baník Havířov 4:1

Body: Prokopcov 2, Kleprlík, Kučera – David

2. zápas: Baník Havířov – El Niňo Praha 1:4

Body: David – Prokopcov 2, Kleprlík 2

Konečný stav série: 0:2, postupuje El Niňo Praha.