V letošním roce se hodlá naplno věnovat závodům na silnici, ráda by reprezentovala v národním dresu na ME do 23 let, které se pojede v Ostravě, Olomouci a Brně.

Denisa Bartošová započala svou cyklistickou kariéru v roce 2010 jako členka sportovního klubu Maxbike Orlová. Ještě jako juniorská závodnice na sebe upozornila výbornými výsledky v MTB závodech regionální, krajské i mezinárodní úrovně, kdy se jí podařilo vybojovat celkové medailové umístění v česko-polském MTB poháru Silesia cup. Již tehdy dávala tušit, že je to cyklistka mimořádného talentu a že roste ve výraznou osobnost s potenciálem rozvoje výkonnosti a prosazení se v české ženské cyklistice.

Rok 2011 znamenal přechod z juniorské kategorie do kategorie žen, ve které zvítězila v ČP MTB půlmaratonu, ke kterému přidala mnohá pódiová umístění v krajských MTB XC soutěžích a celkové druhé místo v GP MTB Euroregionu Silesia.

Rok 2011 rovněž znamenal první závodní starty v silniční cyklistice na krajských i českých pohárech. Vítězstvím v závodě Českého poháru do vrchu Bahenec prokázala své vrchařské předpoklady, které potvrzovala převahou v závodech Moravskoslezského a Slezského poháru.

V závěru sezony si navíc vyjela druhé místo v netradičním kopcovitém kritériu ČP v Kopřivnici a dosáhla celkového patnáctého místa v Českém poháru.

„Koncem roku jsme se s týmem rozhodli, že v dalším roce se budu věnovat především silniční cyklistice, a to se zaměřením uspět v závodech Českého poháru a vyzkoušet si nějaké závody s mezinárodní konkurencí," poznamenala Bartošová a svými výsledky v nedávno skončeném roce 2012 se utvrdila v tom, že přechod na silnici byl dobrým rozhodnutím.

Mladá cyklistka před nadcházející sezonou 2013 přestupuje do týmu CK FESO Petřvald. A to s předsevzetím výkonnostního růstu a závodních dovedností, které by chtěla prezentovat v závodech Českého poháru a mezinárodních podnicích, které by při dobré konstelaci mohly vyústit v nominaci na silniční ME závodníků do 23 let.


#flash|https://mm.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#