Karvinští absolvovali úvodní zápas 2. kola Challenge Cupu na horké půdě srbského Železničaru. Prohráli o dva góly, a tak by mělo být v jejich silách v domácím prostředí toto manko smazat. Bude to chtít ovšem řádnou podporu karvinských fanoušků.

„Na tu spoléháme. Myslím, že domů nevezeme špatný výsledek a věřím, že naši fanoušci nám pomohou vytvořit takovou atmosféru, ve které dokážeme postoupit dál,“ vyjádřil přesvědčení trenér Karviné Marek Michalisko.

Ze Srbska se body obvykle nevozí, přijatelné výsledky také moc ne a tohle přijatelný výsledek je. „Já si dokonce myslím, že by utkání slušela více remíza,“ dodal Michalisko. Kulantně řečeno: rozhodlo domácí prostředí. Ale budiž. Prohra o dva góly je řešitelná.

Baníkovci dokázali celý zápas držet krok s domácím souborem, který se opíral o velké spojky a pivota. „Celou dobu jsme bojovali s výškovou a váhovou převahou, bylo to extrémně těžké,“ uznal Michalisko.

Potvrdila se tak předzápasová slova o síle Železničářů, kteří jsou navíc doma téměř k neporažení. Špička srbské ligy, byť se soutěže v základní části neúčastní Vojvodina Novi Sad (ta je ještě o level jinde), je velice kvalitní. „Niš vyhrála nedávno i v Pančevu, které vede ligu. Tušili jsme, že to bude náročné a potvrdilo se to. Takových zápasů v sezoně moc neodehrajete. My jsme neustále dotahovali náskok soupeře a kluci si mákli. Pro mladé to byla skvělá škola,“ pochvaloval si Michalisko.

Diváci v Niši dokázali vytvořit bouřlivou kulisu, byť nedorazili v úplně nejhojnějším počtu. „Bylo jich tisíc a zprvu to vypadalo na nepříliš dobrou kulisu. Ale utkání je dostalo do varu a postupně se to rozjelo. Nakonec z toho byla vynikající atmosféra. Nepochybuji o tom, že naši fanoušci jsou schopni vytvořit nám doma ještě lepší,“ pousmál se Michalisko.

Zatímco jeho týmu dělali problémy urostlí střelci soupeře, Niši zase dělala potíže karvinská hra 7 na 6. „Asi se na ni připravovali, ale nebyli na to moc zvyklí. Po utkání i domácí ocenili úroveň zápasu. Byl to pro ně také svátek. Podobných utkání neodehrají moc. Asi jako my,“ porovnával trenér Karviné. 

Železničar 1949 Niš – Baník Karviná 30:28 (15:15)

Sled: 2:3, 5:6, 9:6, 12:8, 12:12, 17:17, 23:20, 25:25, 30:26. Rozhodčí: Antašev, Musatov (oba Rusko). Sedmičky: 4/1:5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 1000.

Nejvíce branek Železničaru: Milovanović 9, A. Stojanović 7, Jevtić 4.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Monczka 7/2, Chudoba 3/1, Brůna 4, Jan Užek 4, Nedoma 3, Solák 1, Skalický 2, Zbránek 2, Nantl, Čosik 1, Gromyko 1, Plaček, Urbański. Trenér: Michalisko.