HSC Suhr Aarau, klub z německy mluvícího kantonu Švýcarska, dokázal v předešlém kole vyřadit slovinský Ormož po výsledcích 31:27 doma a 29:27 ve Slovinsku.

Jedná se o tradiční průměrný klub ze země helvétského kříže, který se stal ve své historii dvakrát mistrem Švýcarska. Jeho aktuální bilance v domácí lize je 6-2-6.

Házenkáři Karviné přešli přes kyperskou Famagustu do další fáze EHF Cupu.
Baník si nekomplikoval situaci a postoupil do osmifinále EHF Cupu

„O soupeři zatím nemáme detailnější informace, začneme se jím zabývat později. Švýcarská liga je asi o něco kvalitnější než naše, ale zase naše nejlepší týmy se podle mě mohou měřit s nejlepšími švýcarskými bez problémů. Považujeme to tedy za příznivý los, v osudí byli rozhodně horší protivníci,“ narážel trenér Karviné Michal Brůna na ruské, švédské, norské nebo rumunské soupeře.

Také z hlediska vzdálenosti se jedná o příznivou variantu. „Když si vezmeme, že se mohlo letět do Norska nebo Ruska, tak je Švýcarsko určitě dostupnější. Zvažujeme tedy předběžně i možnost levnější cesty autobusem, musíme se o tom ještě pobavit,“ doplnil Brůna. „Jediná nevýhoda je, že začínáme doma,“ dodal.

Karvinští házenkáři kráčejí od vítězství k vítězství.
Dukla jako oblíbený soupeř? Házenkáři znovu vyhráli v Praze

Švýcarský tým má na soupisce dva Portugalce Ferraze a da Silvu, Srby Marjanace, Čučkoviće a Slaninku (první dva jsou gólmani), Slovince Pejkoviće a Chorvata Duricu (gólman), jinak spoléhá na domácí hráče. Termíny osmifinále EHF Cupu jsou plánované na 12. a 19. února, začínat se bude v Karviné.