Hráli na horké půdě silného Kladna, které patří k adeptům na medaile, ale drželi se. „Na to, jaké jsme měli problémy se sestavou, jsme předvedli solidní výkon. Nebýt pětiminutového výpadku ve druhé části, možná by z toho byl i nějaký bodový zisk,“ zalitoval úvodem hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek.

Tentokrát mu scházeli někteří zkušení beci, takže do obranných řad museli i útočníci, jako třeba Skyba s Konečným. Víc než tři pětky Karvinští nesestavili. „Kluci museli do práce, absencí bylo tentokrát víc, ale s tím nic nenaděláme. I tak jsme měli slušnou sestavu,“ mínil Rosůlek.

Těšíňané přišli v Krnově o vyloučeného Sebastiána Zogatu (vlevo) a nakonec neuspěli.
Kolaps v Krnově. Místo výhry veze Těšín domů trojku

Čestný gól dal v Kladně jeho bratr Jan, když využil přesilovku. „Bohužel jsme ve vlastní přesilovce jeden gól i dostali, což není dobré,“ poukázal Rosůlek na první gól Kladna. Jinak ale hráli Karvinští disciplinovaně a vyloučeni byli jen čtyřikrát, což je v normě.

„Měli jsme i smůlu, na jeden gól jsme soupeři nešťastně nahráli kopnutím do míčku,“ vybavoval si Rosůlek gól Barnošáka, kladenského hráče a jinak odchovance Karviné. „Je to škoda, šance jsme měli, ale nedali je. Pořád je co pilovat. Také se mi zdá, že nedokážeme udržet koncentraci po celou dobu utkání. Na tom musíme ještě zapracovat,“ uzavřel porážku Rosůlek.

Nyní budou mít jeho svěřenci dva týdny zápasového klidu. „Potrénujeme a další zápas proti Sudoměřicím už musíme zvládnout za tři body,“ vyhlásil jasný cíl.

HBC Kladno – HbK Karviná 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Šrámek (Schnaubelt, Jirotka), 24. Schnaubelt (Šrámek, Pražák), 29. Barnošák (Prokop, Hnízdil), 45. Procházka – 16. J. Rosůlek (Skyba, Pala). Rozhodčí: Zbořil, Pečený. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 75.

Karviná: Židek – Skyba, Konečný, Říman, Sladký, M. Vašek, Dzik – J. Rosůlek, Pala, Fárský – Diviš, Pacas, L. Rosůlek – Vosyka, Stromko, Havlík. Trenér: L. Rosůlek.

Ilustrační foto.
O změně či ponechání karvinského loga rozhodnou radní za několik dní