Házenkářky cestovaly k třetímu venkovnímu utkání z prvních čtyř kol do Brna. Bohunice mají ve svém středu několik zkušených, ale hlavně výškově a váhově ideálně stavěných házenkářek. „Jejich hra je založena na agresivním pojetí v obraně a v postupném útoku ve hře jedna na jednu," odkryl soupeřovy nejčastější strategie trenér Sokolek Jaroslav Hudeček.

Protože domácí hráčky během zápasu potvrzovaly, že v obou činnostech opravdu dominují, musely Karviňanky v obraně zdvojovat a hrát velice pozorně a také agresivně. V prvním poločase si díky nastavenému trendu udržovaly mírné vedení, ale kolem 20. minuty (stejně jako v předchozích případech) si začaly vybírat slabší chvilky a Bohunice srovnaly na 11:11. Ještě hůř bylo ve 42. minutě, kdy prohrávaly 13:19. Pak ale Sokolky ukázaly, jak velká vnitřní síla se v týmu skrývá. Za zbylých osmnáct minut hry dovolily domácím skórovat pouze jednou a dokráčely si pro výhru!

Tatran Bohunice – Sokol Karviná 20:21 (11:11)

Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Sedmičky: 3:4. Vyloučení: 4:2. Diváci: 23.

Karviná: Fridrichová, Provázková – Kovářová 2, Polachová 7/1, Klosová 8/4, Baronová 2, Synková, Hudečková, Kröhnová, Polehlová 2, Nolčová, Ulmonová, Šulcová. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Další zápas hraje Karviná v neděli s Vlčnovem.