V sobotu se žákyně BK Havířov utkaly na domácím hříšti s Jičínem, v neděli pak s Hradcem Králové. Havířovské dívky podaly nebojácný výkon a dokázaly, že z Havířova se jen tak lehce body vozit nebudou.

BK Havířov – BSK Jičín 82:55 (31:23)

„Do přestávky to nebylo ono, ale pak nastoupily holky jako úplně jiný tým. Zisky v obraně a rychlý protiútok nás vrátily zpět do hry. Výhrou 28:8 ve třetí čtvrtině jsme udržely kontrolu nad vedením až do konce utkání," řekla trenérka Martina Šindlářová.

Havířov: Kopecká 26, Botková 16, Kubíčková 13, Rašková 7, Popelková 6, Menšíková 4, Prieložná 6, Lacinová 2, Gawlasová, Holešová, Skotáková, Minářová 2.

BK Havířov – Sokol Hradec Králové 69:78 (35:34)

V neděli Havířov na domácí palubovce přivítal soupeře z Hradce Králové. Rychlým útokem diktovaly domácí bojovnice hru hned od samého počátku. Soupeř se probral až za stavu 0:13. „Do půle jsme hru kontrolovaly. Velmi pěkný a útočně laděný basketbal na obou stranách ještě dokreslovala naše úspěšná střelba trestných hodů a týmová obrana," byla spokojena trenérka Šindlářová. Po změně stran se ale Hradečanky probraly a nakonec se jim povedlo Havířov přestřílet o devět bodů.

Havířov: Lacinová 19, Kopecká 19, Rašková 16, Popelková 7, Prieložná 6, Botková 2, Minářová, Menšíková, Kubíčková, Gawlasová, Holešová, Skotáková.