K prvnímu zápasu si pozvali čtvrtý celek slovenské soutěže z minulé sezony – Považskou Bystricu a vyhráli 30:26. Domácí nastoupili z plné přípravy a pro utkání nemohli počítat s lehce zraněnými Markem Vančem a Liborem Hanischem. Také hosté nebyli kompletní.

U vítězů se v sestavě objevil gólman Vydra a Černohorec Ilija Vuckovič. „Zkoušíme ho na spojce, protože ostré spojky potřebujeme jako sůl. Je to ročník 1988 a hrál naposledy za Sutjesku Nikšič. Jinak má za sebou působení ve všech mládežnických reprezentacích Černé Hory. Uvidíme, co z něho vyleze. Zatím mu chybí fyzička a proto dostal individuální plán. Jeho manažer tvrdí, že je lepší než Trifunovič, který loni působil v Zubří. Zajímavostí je, že oba pocházejí ze stejného klubu. Do týdne rozhodneme o jeho působení u nás," poznamenal trenér Karviné Marek Michalisko.

HCB OKD Karviná – MŠK Ppovažská Bystrica 30:26 (14:10)

Karviná: Vydra, Schams, Bartoň – Vala 1, Drobek 1, Chudoba 10/4, Slavomír Mlotek 6, Sliwka 3, Jan Užek 2, Vuckovič 1, Tomáš Mlotek 2, Jiří Užek, Tomáš Michalisko, Vengřín, Paululík 4. Trenér: Marek Michalisko.

Oldřich Horák

Více v tištěném vydání Deníku, kde naleznete i program přípravných zápasů mužstva.