Místní klub Start Havířov na Svátek práce uspořádal ve spolupráci se svými partnery v hale ZŠ Žákovská úvodní ročník Májového turnaje pro hráče basketbalových přípravek. Na úvod se jej zúčastnilo šest týmů, ale do budoucna nelze vyloučit ani větší počet družstev. Pořadatelé totiž akci zvládli na jedničku.

Patnáctizápasový boj mezi týmy Havířova, který vyslal do boje tři svá družstva (A, B a C, rozdělené podle věku a délce basketbalové přípravy), karvinského Sokola, SK Bruntál a BK Snakes Ostrava, začal v 9 hodin a končil až v 17 hodin odpoledne.

V hracím systému na 2x15 minut hrubého času neměli hráči ani trenéři nebo rozhodčí mnoho času na oddych. Náročný program se však podařilo zvládnout a turnaj proběhl hladce a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Z premiérového vítězství v prvním ročníku Májového turnaje se nakonec radoval tým hráčů z Karviné. Na druhé příčce se umístilo družstvo Havířov A, třetí skončil Bruntál. Další pozice pak obsadily týmy Havířov C, BK Snakes Ostrava a Havířov B, což byli nejmladší kluci. Z každého týmu byli vyhlášení i nejlepší hráči, kteří si odnesli drobné ceny věnované sponzory turnaje.

„Vzhledem k pozitivnímu ohlasu mezi hráči, trenéry i diváky bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo založit tradici těchto turnajů nejen pro kategorie přípravek. Krásné prostředí haly je k tomu jako stvořené," nechala se slyšet Helena Marková z pořádajícího Startu Havířov.

Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Karviná 5 vítězství/0 porážek, 2. TJ Start Havířov A 4/1, 3. SK Bruntál 3/2, 4. TJ Start Havířov C 2/3, 5. BK Snakes Ostrava 1/4, 6. TJ Start Havířov B 0/5.

Nejlepší hráči:
Karviná – Bob Weisenberger, Matyáš Vlk
Havířov A – Petr Gaska, Jáchym Šimko
Bruntál – Ondra Chylík, Petra Mazalová
Havířov C – Kevin Tyml, Lukáš Kubina
Ostrava – Adam Katan, Martin Vojcik
Havířov B – Dušan Mičatek, Petr Belák