Ti hostili bývalý extraligový celek Grygov, nad kterým vyhráli po velkém boji 4,5:3,5. Poprvé v sezoně mohli za Karvinou nastoupit bratři Jurčíkové. Marián svou partii vyhrál. „Byli jsme si vědomi důležitosti zápasu – všichni proto od začátku hráli velmi soustředěně," pochvaloval si kapitán karvinského družstva Lubomír Zimniok.

Po dvou hodinách hry vypadala situace na jasnou výhru Karviné. Pak však začali domácí hráči chybovat a Grygov se dotáhl. Na druhé šachovnici udělal hrubou chybu Martin Jurčík, po níž se vzdal. Podobný průběh měla i partie na šesté šachovnici, kde chyboval Martin Tauš. Domácí už ale potřebné body uhráli a odpoutali se od posledního místa tabulky. Nyní jsou desátí.

Orlová zajížděla do Kroměříže, kde se ani jednomu jejímu šachistovi nepodařilo vyhrát, a proto prohrála 2,5:5,5. „Bohužel se nedařilo naším borcům na šachovnicích 1, 3 a 7 (Talla, Neděla a Kuboš), kde obvykle bodujeme. Remízy nám k bodům nestačily," připustil kapitán Orlové a předseda klubu Jiří Novák. Slavia v tabulce zaujímá pátou pozici.

VÝSLEDKY

Slavia Kroměříž – Slavia Orlová 5,5:2,5
Body Orlové: Krzyźanowski, Zabystrzan, Kostka, K. Olšarová a Rodhstein (T. Olšarová) po 0,5.

ŠK Karviná – A64 Valoz Grygov 4,5:3,5
Body Karviné: Marián Jurčík, Lys, Zimniok a Walowy po 1, Poloch 0,5.

Páté kolo je na programu 13. prosince. Orlová hostí béčko Frýdku-Místku a Karviná zajíždí do Zlína.

Oldřich Horák