Prvoligové utkání bylo vyrovnané a o konečném výsledku rozhodl výpadek Startu ve třetí čtvrtině. V první čtvrtině se z obou stran hrál rychlý basketbal. Domácí měli lepší střelbu a o vyšší vedení se připravili zbytečnými ztrátami. Nakonec vyhráli v poměru 19 : 15.

Ve druhé čtvrtině se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Nikomu se nepodařilo odskočit na vyšší bodový rozdíl. I když domácí čtvrtinu prohráli 15:18, šli do poločasu s jednobodovým vedením.

Vstup do třetí čtvrtiny se havířovským hráčům vůbec nepovedl. Vysočina rychle odskočila na rozdíl 10. bodů a toto vedení si udržela až do konce čtvrtiny. V poslední části zápasu si hosté své vedení udržovali. Havířov sice skóre snížit na rozdíl dvou bodů, ale to bylo všechno. Více jim jihlavští hráči nepovolili, závěr utkání zvládli a odvezli si z Havířova cenné vítězství.

TJ Start Havířov - BC Vysočina Jihlava 71:78 (34:33)

Nejlepší střelci: Palát 20, Lyčka 14, Marek 10 - Šoula 29, Novák 23, Melski 14.

Další domácí zápas odehrají basketbalisté TJ Start Havířov 17. ledna 2016 proti BK Opava B.