Den plný emocí, nadšení i překvapení. Den plný výher ale i proher. Náročný den plný sportovních výkonů, soutěživosti a touhy po vítězství. Ale také den strávený v kolektivu spoluhráčů, přátel a sportovců z okolních zemí, které pojí společná vášeň k volejbalu. I takto by se dal shrnout 4. ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených družstev pod názvem R22 Cup 2019.

Turnaje, který se stává tečkou za halovou sezonou a který opět hostil to nejlepší ze smíšených družstev z Česka, Slovenska a Polska.

Turnaj pořádal sportovní klub Beach Volleybal Karviná pod vedením turnajového ředitele Radima Zyma a za podpory Statutárního města Karviná. Již tradičně pod záštitou náměstka primátora města Karviné, letos nově pana Andrzeje Bizoně.

Turnaj samotný proběhl paradoxně ve Frýdku-Místku, kde už našli organizátoři své zázemí a přijelo na něj 16 elitních týmů z Česka, Polska a Slovenska, aby se utkalo o takzvaný Pohár vítězů.

Ten letos putuje na Slovensko, konkrétně na malebnou Oravu, jelikož domácímu družstvu Perfect Team BVK se nepovedlo trofej obhájit. Vítězem se stalo slovenské družstvo Vegeťáci, které ve finále porazilo brněnské Ruce Rve a prolomilo tak čtvrtfinálovou smůlu z uplynulých let. Třetí místo vybojovali slovenští Avengers po výhře nad polskou Silesia Volley.

Na korektnost všech 46 zápasů a neuvěřitelných 5821 odehraných míčů dohlíželi rozhodčí z Krajského volejbalového svazu Michaela Cigánová, Kateřina Capáková, Ivan Štefek a Petr Fic. Ti také udělili individuální ocenění pro nejužitečnější hráče turnaje, kterými se stali Natálie Vrabcová a Ján Ogurčák, oba z vítězného teamu Vegeťáci. Miss sympatie turnaje se stala hráčka Perfect Teamu BVK Lucie Krátká.