Hráč vysoký 201 centimetrů a vážící 93 kilogramů má v ruce dynamit. Když napálí míč na bránu, mine síť minimálně. „Cítím se tady dobře. Parta je skvělá, pohodové prostředí, takové rodinné, něco jako Třeboň, ze které jsem odešel do Karviné,“ přiznal Rachač po posledním víkendovém utkání. V Karviné mu loňská sezona nevyšla, proto hledal v létě možnost získat sebevědomí. A volba padla na Kopřivnici.

„Přišlo mi, že je tady ambicióznější tým než třeba Třeboň. Navíc se vrátil Jirka Gřes, přišly i další posily,“ vysvětlil, proč zamířil do „stáda“, kterému velí Miroslav Bartoň a pokračoval: „Je tady kvalitní tým. Je jen škoda, že jsme to nepotvrdili s Prešovem nebo Duklou. S Prešovem jsme nezvládli konec a s Duklou jsme vyhořeli střelecky,“ naznačil důvody dvou nedávných domácích porážek. V dosavadních zápasech Kopřivnice patří Rachač k nejaktivnějším střelcům. Nejméně mu, možná až překvapivě, vyšel duel s Hustopečemi, ve kterém Kopřivnice poprvé v sezoně zvítězila. Z mužstva je cítit, že na mladou spojku spoléhá.

„Ale nemůže to stát jen na jednom hráči, jsou tady i jiní. Například Karel Hanzelka nebo Jirka Gřes na pivotu. Je tady i mladý Krčmář, který má podle mě úžasný potenciál, jen se nesmí bát ho rozvinout,“ řekl na adresu některých spoluhráčů. V modrožlutém dresu bude Rachač hostovat do konce sezony. A doufá, že své přednosti ukáže nejen v základní části, ale hlavně v play off. „To je náš cíl. Já osobně bych chtěl pomoci mužstvu minimálně k sedmému místu,“ podotkl.