Trenér Patrik Kovács vyhlásil jasný cíl pro zisk pěti bodů (4 za výhru a 1 za položení čtyř a více pětek), což jeho svěřenci splnili, ale asi sami nečekali, že se budou o výhru obávat do posledních sekund zápasu.

„Před dvěma lety to bylo s Iuridicou to samé. Také jsme vyhráli relativně těsně rozdílem do deseti bodů. Ani jsem si nemyslel, že soupeře přejedeme v suchém triku,“ prozradil Kovács.

Nový skiagraf v havířovské nemocnici.
Pacienty v havířovské nemocnici rentgenuje zbrusu nový skiagraf

Jeho tým v úvodu neplnil taktické pokyny, ale postupem času se přece jen rozehrál. „Vázla nám hra z rucků, chtělo to rychlejší přenesení hry,“ všiml si Kovács.

Havířované pak přece jen začali hrát rukama a omezili kopy, čímž si vytvořili převahu a také solidní náskok 32:12. Pak už ale nepřidali ani bod.

„Měli jsme problém s dostupováním soupeřů. Mezi rojem a útokem jsme měli při bránění velké mezery, takže soupeř nám tři pětky položil jen díky tomu. To je jako kdyby ve fotbale soupeř skóroval jenom z brejků,“ pomohl si kouč Havířova přirovnáním, aby situaci vysvětlil.

RC Havířov - ARC luridica Praha.Zdroj: Deník / Pintér Josef

Bezpečný náskok Havířova se smrskl na rozdíl šesti bodů, a to ještě v závěru vyrobil další taktickou chybu, když kopl šišku přímo do autu, takže Iuridica ještě rozehrávala poslední útok, který domácí zastavili pouhých osm metrů před svým brankovištěm. „Kdyby dali hosté ještě jednu pětku, tak by mě asi omývali,“ kroutil hlavou Kovács.

„Byly to nervy, ale přičítám to nerozehranosti na startu sezony. Věřím, že jak bude soutěž postupovat, budeme předvádět plynulejší hru a vyrovnanější výkony,“ zadoufal Kovács a za dobrý výkon pochválil první řadu a Dominika Wardase.

RC Havířov – Iuridica Praha 32:26 (15:5)

Pětky: 6:4. Rozhodčí: Rázga. Bez ŽK. Diváci: 120.

Havířov: Macháček, Indrák, Musil (70. Regec), Titěra, Aberle, Wardas (45. A. Kloda), Kokinda 5 (62. Fajkus), Leroch 5 (55. Hauptvogel) – Jakub Uhlíř (68. Šefár), Walek 2 (45. O. Kloda) – Jan Uhlíř 10, Sittek, Trtek (50. O. Benčík), Hladík 10 – R. Benčík (68. Lička).

Body Iuridicy: Ouředník 6, Chaloupka, Votruba, Šíf a Zelenka po 5.

Odhalená pěstírna.
Zasadil, sklízel a sušil konopí.Hrozí mu až 10 let
Karvinští (v zelenkavém) podle očekávání na Slavii nestačili.
Debakl. Náhradníci bojovali sympaticky jen poločas