Zatímco Havířov stále ještě hendikepuje zranění zkušených hráčů, Mariánské Hory jsou v plné formě a podle výsledků v rozehraném Poháru 
ČSRU budou s největší pravděpodobností lídrem celé soutěže.

To se naopak nedá říci o Havířovu. „Obávám se, že naše desetiletá vrcholová éra je u konce," vidí nadcházející sezonu(y) bledě dlouholetý funkcionář RC Havířov Karel Gaman.

Havířovští se v minulých letech s občasnými výkyvy vcelku slušně drželi v extralize a vloni dokonce dobyli historické stříbrné medaile. Těmto časům je ale pravděpodobně na nějakou dobu konec. Nejsou totiž hráči.

Zranění kolenních vazů zkušených klíčových borců Petra Kozubíka a kapitána Pavla Indráka si vyžádá delší čas, než se původně předpokládalo. Rekonvalescent Jaroslav Tomčík nabírá s ohledem na svůj věk formu dost obtížně a Ondřej Kloda teprve začal s přípravou. S aktivní kariérou se rozloučili rojníci Patrik Leroch a Radim Fajkus.

Trenér Radomír Kloda tak musí stavět na mladých hráčích, kteří přešli z juniorského týmu, ale nemají dostatek herních zkušeností a ani potřebnou výkonnost. Potvrdily to i výsledky dvou utkání letního Poháru ČSRU, které Havířov prohrál velmi výrazně, se Slavií Praha dokonce rekordně 3:108. O něco lepší bylo domácí utkání s Pragou, jenže havířovský tým dokázal odolávat jen poločas (0:12), ve druhém už ataky soupeře nezvládl zastavovat a prohrál 0:38.

V prvním kole jede Havířov do Prahy k nováčkovi I. ligy – Iuridice Praha. Mariánské Hory hostí v neděli Olomouc.

Ve druhém kole 15. září se oba týmy utkají v Havířově. Vzájemné derby by už mělo o možnostech obou týmů napovědět více.