Ani ve druhé lize to týmy z Moravskoslezského kraje nebudou mít lehké, narazí totiž na rezervu mistra republiky Říčan, či na béčko pražské Slavie, oba týmy jsou plné ambiciózních mladíků, kteří by se rádi viděli na soupisce prvního mužstva. Ovšem silní jsou i zbývající dva soupeři, společenství Nýrska a Českých Budějovic i pražské Petrovice.

Havířov i Mariánské Hory musí skončit do 4. místa, aby se vyhnuly baráži. Pátý a šestý tým totiž budou hrát zápas o udržení s prvním a druhým celkem 3. ligy, a v té také nejsou vysloveně slabá mužstva.

Anketa o nejlepšího trenéra Moravskoslezského kraje jde do velkého finále. S nejvyšším počtem hlasů ze všech šesti okresů postoupil z 1. místa trenér Libhoště Luděk Odstrčilík (na snímku).
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Mariánské Hory sice pustily několik hráčů do extraligových týmů, ale jinak je tým trenéra Roba Vanna připraven bojovat o postupová místa. Havířov je podle kouče Patrika Kovácse oslaben o několik hráčů, kteří ukončili činnost nebo jsou dlouhodobě v zahraničí, takže cílem je vyhnout se sestupu.

Obě mužstva začínají v neděli 3. března II. ligu doma – Mariánské Hory se od 14 hodin utkají se společenstvím Nýrsko/České Budějovice a Havířov ve stejný čas nastoupí proti RK Praha – Petrovice. Extraliga a I. liga letos začaly už 17. února.