„Derby je vždy plné dramat, chyb a tlaku na hráče, ale na mě udělal dojem výkon našich kluků, zejména v obraně ve druhém poločase,“ byl spokojený s děním na hřišti Rob Vann, kouč Sokola Mariánské Hory. „Týmu se začíná dařit souhra, ale chyběla nám přesnost, zejména při finální přihrávce,“ dodal trenér Ostravy.

Nedělní duel rozhodl větší důraz domácích, kteří při svých útočných akcích dokázali prolomit obrannou formaci hostů třikrát, zatímco Havířov to zvládl pouze jednou, třebaže ve druhém poločase měl dost dlouho převahu.

Ostrava předvedla kompaktní týmovou hru s minimem chyb, zatímco Havířovu se nepodařilo výkony jednotlivců sladit do teamworku a také mnohem více chyboval.

Loňské derby Havířova s Mariánskými Horami. Po reorganizaci a zúžení soutěží se oba regionální týmy v této sezoně budou utkávat ve II. lize.
Ragbisté jdou do boje. Mariánské Hory myslí na postup, Havířov na udržení

„Mariánské Hory nás přehrávaly ve fázích, kdy dokázaly vystupňovat tempo,“ konstatoval Patrik Kovács, kouč Havířova, který před sezonou oslabil. Několik hráčů totiž ukončilio činnost nebo jsou dlouhodobě v zahraničí.

„Snažili jsme se dvacet minut držet soupeře na jeho polovině a v obranném území, bohužel jsme chybami přicházeli o balon nebo jsme byli penalizováni,“ viděl Patrik Kovács důvod porážky.

Mariánské Hory jsou se dvěma výhrami v čele druholigové tabulky, na kontě mají 9 bodů, stejně jako druhé Říčany B, Havířovu patří s jedním bodem předposlední 5. příčka. Týmy, které v konečném pořadí skončí na 5. a 6. místě, čeká baráž o udržení s prvním a druhým celkem III. ligy.

Havířovský Jan Hlaváč pokládá jednu ze svých pětek.
Ragbisté Mariánských Hor přejeli soupeře z Čech, Havířov padl. Teď dojde k derby

II. liga ragbistů – 2. kolo:

Sokol Mariánské Hory – RC Havířov 24:7 (17:7)

Body Sokola Mariánské Hory: Michal Havránek 14, Alex Šípek a Lukáš Šmíd po 5.

Body RC Havířov: Leon Sittek, Daniel Walek 2.