Navíc získali Havířované bonusový bod za položení čtyř a více pětek, což se může hodit.

Domácí hráči si byli dobře vědomi toho, že už nemají kam couvnout. Pokud se nechtěli vzdát naděje na postup, museli zvítězit. „V těchto zápasech se totiž rozhoduje o úspěšnosti sezony. Měli jsme ale velmi dobrý začátek. Zprvu to vypadalo na lehké utkání, protože jsme vedli 17:3, pak ale jako když utne. Petrovice začaly tlačit, naštěstí naše obrana vždy na poslední chvíli zasáhla, takže jsme soupeři nedovolili skórovat," oddechl si trenér Havířovanů Radomír Kloda.

Ragbisté Havířova (růžové dresy) zdolali v důležitém utkání Petrovice.

Poločas jeho svěřenci zvládli. „Slušně jsme se doplňovali v útoku, směrem dozadu to taky klapalo. Obrázek hry se změnil kolem padesáté minuty, kdy Petrovice položily pětku a my se na nějakou půlhodinku úplně vytratili ze hřiště," potvrdil Kloda, že tou dobou prožívali domácí jakýsi křest ohněm.

Z tlaku Petrovic vysvobodil svůj tým Badura, který položil dvě pětky a definitivně odrazil nápor hostů. „V závěru jsme měli více fyzických sil a položili další pětky. Čtyři jsme dali v posledních dvaceti minutách," přibližoval trenér Havířova.

„Dokud jsme měli síly, bylo utkání vyrovnané. Domácí ale na rozdíl od nás své šance proměnili," smutnil kapitán Petrovic Tomáš Chadim.

Ragbisté Havířova (růžové dresy) zdolali v důležitém utkání Petrovice.

Havířovští měli o víkendu odehrát další, pro ně klíčové utkání v Přelouči. To bylo ale doloženo. Reprezentace hraje totiž doma B skupinu ME o udržení s Moldavskem a ve výběru figurují dva hráči Havířova Lukáš Macháček a Patrik Leroch. „Využili jsme možnosti odložit si zápas z důvodu startu reprezentantů. Pravděpodobně se bude hrát 11. května," vysvětlil Kloda.

Nejbližším zápasem pro jeho tým tak bude domácí duel se Zlínem, který se hraje 4. května ve 14 hodin.

RC Havířov – RK Petrovice 39:10 (17:3)

Body: Badura 10, J. Hanák 5, Németh 5, Macháček 5, Pavel Kozubík 5, Jan Uhlíř 5, A. Kloda 4 – Brabec 5, Chadim 5. Rozhodčí: Breburda – Juřica, Reich. Pětky: 6:1. Diváci: 110.

Havířov: Kovács (Aberle), Indrák (Fajkus), Sittek, Wantulok, Macháček, Fric (O. Benčík), F. Hanák (J. Kokinda), J. Hanák (Walek), Břenek, A. Kloda (Veselý), Badura, Pavel Kozubík, Németh (R. Benčík), Harenčák, Jan Uhlíř. Trenér: Radomír Kloda.