Ačkoliv favoritovi podlehli, nebylo to žádným drtivým rozdílem. Mladý tým položil dokonce zásluhou Sittka dvě pětky. „Vždy po vypíchnutí přihrávek Petrovic," upřesnil trenér Havířova Radek Kloda.

Starší a zkušenější tým Petrovic dokázal využít mezer v havířovské obraně. „Upřímně, hra nebyla nic moc. Bojovali jsme, snažili se domácí držet na uzdě, ale jejich tlaku jsme neodolali. Hra mi přišla neurovnaná," dodal Kloda.

Jeho týmu scházela především agresivita a důraz. „Chlapci opravdu bojují, v tomto ohledu zaslouží pochvalu. Zároveň se ale dopouští zbytečných ztrát pramenících z nedostatečné agresivity. Šišku si prostě musí pohlídat," říká zkušený kouč.

Havířov se držel prakticky celý poločas. Většinu času se ale bránil, to je třeba objektivně uznat. „Dobrou pasáž jsme měli na startu druhé půle, kdy jsme se ubránili tlaku a položili další pětku. Po následné konverzi (kop po pětce) jsme srovnali na 15:15. Zbytek zápasu už patřil Petrovicím," rekapituloval Kloda.

Porážka znamená, že se Havířov opět ocitl v pásmu ohrožení, navíc má o zápas navíc, takže mu nezbývá, než v dalším kole minimálně bodovat.

RK Petrovice – RC Havířov 27:15 (15:8)

Body: Prokeš 12, Rezek 10 – Sittek 10, Učeň 5. Rozhodčí: Haitman. Pětky: 4:2.

Havířov: Křižánek (41. Aberle, 72. Křižánek), Trtek, Hankowski, Herman, Kuba, Sittek, Badura, Macháček, Haltof, Učeň, F. Hanus, Veselý (62. Pavel Kozubík), Kratochvíl, Šandor, Petr Kozubík.