Havířovští ragbisté balancují poslední zápasy nad propastí. Hrozí jim totiž sestup do soutěže, kterou v historii klubu nikdy nehráli. Na poslední Mariánské Hory mají náskok čtyř bodů. Bilanci si nevylepšili ani proti Pragovce, která postavila vyvážený mix dravého mladí a zkušených „pardálů", kteří dirigovali hru a usměrňovali mladé. „Bylo vidět, že jim to funguje. Mazáci to dirigovali, mladé měli jako na špagátku," zasmál se trenér havířovského mužstva Radomír Kloda.

Ale i jeho tým mobilizuje síly. Havířovští povolali po delší době „do zbroje" Fajkuse a zkušení rojníci Leroch, Fajkus, Indrák, Duda a Fric hru roje organizovali výborně. Právě Fajkus se také okamžitě skvěle uvedl a položil pětku. „Začátek nám vyšel, to je fakt, ale postupem času se začala projevovat převaha Pragovky," uznal Kloda.

Ještě do přestávky hosté z hlavního města položili dvě pětky, obě konverze a otočili na 5:14. „Pořád to ale bylo hratelné, dokonce i když nám položili další pětku. Snížili jsme, ale pak už hosté kontrovali a definitivně nám odskočili. Měli skvělou mlýnovku, k tomu tři borce z kádru extraligového áčka. Nemohli jsme s tím moc dělat, nicméně výkon týmu mě potěšil. Vůbec jsme nepropadli. Samozřejmě jsou tam pořád chyby, hlavně v útoku, ale podobný herní výkon by na Ostravu v derby stačil," mínil Kloda.

Jeho tým bude v posledním utkání sezony odvracet hrozbu pádu do nižší soutěže. Na ostravského soka má náskok čtyř bodů v tabulce, k tomu v kapse vysokou výhru 39:8 z prvního vzájemného utkání. „Když nebudeme panikařit, měli bychom vyhrát. Samozřejmě budeme hrát na vítězství. Spoléhat na to, že soupeř nepoloží více pětek by bylo bláznovství," ujistil Kloda.

Pokud Havířov prohraje rozdílem sedmi bodů a nižším, udrží se v soutěži. Získal by totiž bonusový bod navíc za „malou" porážku a ten by hrál rozhodující roli při bodové rovnosti. Pokud při tom sám položí čtyři pětky, pak je vše jasné.

RC Havířov – Praga Praha B 12:29 (5:14)

Body: Krempaský 7, Fajkus 5 – Žalud 10, Fáber 5, Černý 5, Levytskyy 5, Malý 4.
Pětky: 2:5. Rozhodčí: Žilka – Klimek, Král. ŽK: A. Kloda (H). Diváci: 50.