Upřímně – s body proti prvoligovému soupeři se moc nepočítalo, ale výsledek 71:0? To je silná káva. „Bohužel se projevil rozdíl mezi soutěžemi. Slavia jako tým, který do prolínačky spadl z nejvyšší soutěže, byla ve všem lepší. Byla rychlejší, důraznější, přímočařejší,“ vypočítával hrající trenér havířovského mužstva Patrik Kovács.

Pražané těžili ze svých zkušeností i z ofenzivních akcí, které mají dokonale zažité. Aby ne, z první ligy získali skvělou průpravu. „Problémy nám dělala hlavně rychlost slávistů. Jednoduše jsme nestíhali. A ještě ke všemu jsme udělali pár zbytečných chyb, které soupeř nemilosrdně trestal,“ podotkl Kovács.

Do hlavního města vezl notně okleštěnou sestavu. Ragby se hraje v patnácti hráčích (tedy to klasické) a Havířov jich má aktuálně hned jedenáct mimo hru, čili dvě třetiny sestavy. „Na Slavii bychom podle všeho neuspěli ani v nejsilnějším složení, takto oslabení jsme už nemohli na body pomýšlet vůbec, ale přesto musím kluky pochválit za určité úseky hry,“ zastal se svých hráčů Kovács.

Havířované zahajovali utkání s věkovým průměrem 25 let, obvykle se jim pohybuje kolem třiceti let. I zkušenosti tedy hrály pro soupeře. Ten navíc předvedl vysokou útočnou kvalitu. „Zastavili jsme jim třeba tři, čtyři útoky, ale na ten pátý šestý jsme už neměli protizbraň,“ uznal trenér havířovského mužstva.

Slezané se nadále soustředí na boj o první čtyřku, která si v říjnu zahraje play off. Naprosto klíčový souboj o vstupenku do vyřazovací části bude ten nadcházející. „V sobotu hrajeme v Českých Budějovicích, tam jsme ještě nehráli, ale bude to zásadní utkání pro vývoj v tabulce. Když neuspějeme, prakticky nám skončí sezona už koncem září. Když ano, můžeme se rvát dál. Já si mohu jen přát, abychom tam odjeli v silnější sestavě než na Slavii,“ zadoufal Patrik Kovács.

Slavia Praha – RC Havířov 71:0 (36:0)

Pětky: 11:0. Rozhodčí: Kuettner. ŽK: 1:1. Diváci: 126.

Body Slavie: Fojtík 16, David, Mička a Pospíšil po 10, Ševčík, Kubásek, Miřácký a Pažout po 5 + trestná pětka.

Havířov: Kovács, O. Benčík, N. Sittek, Titěra, Aberle, Kričfalušij (21. Lamač), Bazger (25. Tržický), L. Sittek, Jakub Uhlíř, Trtek, Regec, Hladík, Barabáš, Kusý, Jan Uhlíř. Trenér: Kovács.