Trenér Patrik Kovács si posledně po výhře ve Vyškově pochvaloval, že se tým držel stanovené taktiky. Tentokrát spokojen být nemohl.

„Prvních padesát minut jsme vůbec nehráli to, co jsme si řekli. Zase jsme zbytečně hráli kolem uskupení, to znamená kolem rucků a maulů. Útočili jsme velmi nesmyslně a z mělkého postavení," přibližoval trenér Kovács.

I proto si lze vysvětlit nízké poločasové skóre. „Ono ani to tempo utkání nebylo kdovíjaké, hra se odvíjela v poklidu a nám se zakládání útoků nedařilo," popisoval Kovács.

Havířovany navíc limitoval nedostatek hráčů do útočné formace, což se už posledně řešilo zařazením rojníků do útočné formace. „Přeškolení rojníci si přece jen zachovávají své rojnické herní návyky a to je v mnoha herních situacích omezující. Jinak ale před klukama klobouk dolů," dodal.

Teprve ve druhé části se hra domácích začala zvedat. Havířov dobře roztahoval hru do stran a neplýtval silami v soubojích o míč. „V poločase jsem musel hráčům zopakovat pokyny. Přece ve Vyškově jasně viděli, že náš nový herní systém na soupeře platil, a to má Vyškov běhavý mančaft, což Zlín, při vší úctě k němu, není," porovnával Kovács.

Domácí dobře praktikovali hru roje s přihrávkami v kontaktu na nabíhající spoluhráče a také se jim dařily protlačované mauly. „Položili jsme nějaké pětky, s tím je spokojenost, ale vidím, že musíme hodně zlepšit osobní techniku s míčem. Jako pozitivum vidím i málo trestných kopů za ofsajdy, kterých oproti zápasu ve Vyškově ubylo," hodnotil havířovský trenér, který při nedostatku hráčů sám nastoupil do hry a položil jednu z šesti pětek.

RC Havířov – RC Zlín 34:12 (10:7)

Body: Leroch 10, Duda, O. Kloda, Kovács a Indrák po 5, A. Kloda 4 – Prokop a Kocháň po 5, Novosad 2. Pětky: 6:2. Rozhodčí: J. Bednařík, Klimek. ŽK: Duda, Leroch – Dvořák. Diváci: 100.

Havířov: Tržický (51. Kovács), Indrák, Fajkus (71. Lička), D. Aberle, Wantulok, Macháček, Duda, J. Hanák, Pavel Kozubík, A. Kloda, Sittek, M. Čmiel (41. O. Kloda), Leroch, Žáček, Fric.