„Dostali jsme na úvod lehkého soupeře a bylo dobře, že to byl právě on, protože nám scházelo několik hráčů kádru a lavička byla poloprázdná," upozornil trenér Radomír Kloda, jemuž scházeli zejména Macháček s Lerochem, a tak musel nastoupit i rekonvalescent Indrák.

Domácím nečinilo větší potíže přehrát soupeře v ofenzivě. „Nějaké drobné nedostatky v naší hře by se našly, ale na to, že to byl první mistrák po dlouhé zimní pauze, se na to dalo dívat. Přiznám se, že jsem měl z utkání větší obavy, už kvůli tomu, že jsme nebyli v plné síle," poznamenal Kloda.

Pražané nedokázali jeho svěřence překvapit. „Rozhodla naše dobrá hra roje. Díky tomu jsme získávali více míčů a tím i převahu. Působili jsme sehranějším a pohyblivějším dojmem," vypozoroval trenér Havířova.

Výkonnostní rozdíl mezi domácím týmem a soupeři byl příliš velký na to, aby Iuridica dokázala více než občasné kontra ataky, které však většinou technicky nezvládla. „Většinu jejích akcí jsme uhasili už v zárodku, což nám umožnilo věnovat se hlavně útočení," souhlasil Kloda.

Potěšil výkon „kopáče" Uhlíře, který prováděl své kopy precizně za obranu hostí. Snad ani jednou se nestalo, že by se zbytečně zbavil míče. Dobrým výkonem se blýskl i Břenek na mlýnovce. „Ano, chlapci zahráli opravdu slušně, teď je otázka, zdali nám takový výkon bude stačit na Mariánky," upozornil Kloda na blížící se klíčový duel jara.

Domácí jsou si plně vědomi toho, že o víkendu v Ostravě proti Mariánským Horám to bude zcela rozdílný zápas. Oba soupeři se v přípravě střetli, Havířov s přehledem zvítězil, ale z utkání se nedají vyvozovat žádné závěry, protože oběma týmům chyběla řada hráčů a tak utkání pojaly jako vyloženě tréninkové.

Na dotaz, co by v derby mohlo rozhodovat, našel Radomír Kloda jednoduchou odpověď. „Podle mě opět hra našeho roje. Pokud se nenecháme zatlačit, sami bychom měli mít šišku pod kontrolou, a tudíž se mohli věnovat ofenzivě. Útok soupeře je totiž obzvlášť nebezpečný, ti kluci si to umějí podat. Nesmíme dopustit, abychom jim dali prostor pro útočení. Nemohou získat převahu, jinak je zle," varuje Kloda.

Taktiku pro zápas má již připravenou, je ale docela dobře možné, že po „zahřívací" čtvrthodince zápasu se bude měnit. „Nejsme si jistí, s čím na nás soupeř vyrukuje, a tak se taktické plány skutečně mohou měnit. Ale na to si ještě počkáme. Pro nás je prvořadé, abychom mohli produkovat naši vlastní hru a nemuseli se ohlížet na to, co na nás vymyslí soupeř," uzavřel Radomír Kloda.

Stěžejní zápas jara začíná v Ostravě tuto neděli 13. dubna od 14 hodin.

RC Havířov – ARC Iuridica Praha 65:0 (36:0)

Rozhodčí: Bednařík – Kozubík, Kuchařík. Pětky: 11:0. Diváci: 120.

Havířov: Indrák 10, Olšanský 10, Wantulok 10, Uhlíř 8, J. Hanák 5, F. Hanák 5, Pavel Kozubík 5, Badura 5, Sittek 5, Walek 2.