Tam se kvalifikovaly tři české a tři moravské týmy svých soutěží. Za českou stranu si novou soutěž zahrají Přelouč, České Budějovice a Petrovice u Prahy, za moravskou pak Zlín, Havířov a Mariánské Hory.

„Díky tomu, že jsme ve skupině obsadili druhé místo a máme dost bodů, odehrajeme tři zápasy doma a jen dva venku,“ informoval hrající trenér havířovského mužstva Patrik Kovács.

Hráčům nyní začalo období dovolených, na prvním letním tréninku se sejdou 23. července. „Chceme se kvalitně připravit na soutěž, ve které máme určité ambice. Součástí letní přípravy bude koncem srpna i herní soustředění, v jehož rámci si chceme zahrát s nějakým zahraničním soupeřem,“ přiblížil Kovács.

Lokalitu herního soustředění budou v Havířově teprve vybírat, pár tipů už mají, v úvahu připadají Luhačovice, Ostravice, ale třeba i slovenské Piešťany s výhledem na možnost odehrát přátelák se Slovanem Bratislava či některým klubem z Vídně.

Ragbisté Havířova uspěli v jarní části první ligy a zahrají si podzimní nadstavbu, pojmenovanou Národní liga.Zdroj: Michal Polák

„Náš venkovní zápas v rámci Národní ligy, která startuje 9. září, bychom pak rádi spojili se závěrem soustředění, abychom neměli daleký dojezd. Uvidíme, jak a jestli vůbec se domluvíme se soupeři. Podle toho se pak zařídíme,“ přiblížil Kovács.

Ten se hlavně těší na setkání se svým bývalým spoluhráčem Zdeňkem Bílským, který jako mládežník působil doma v Havířově, ale nyní se věnuje (celkem úspěšně) rozvoji ragby v Českých Budějovicích, které premiérově dostal do Národní ligy.