Ragbisté Havířova tím zakončili nadstavbovou část o postup do nejvyšší soutěže. Skončili v ní poslední a play off se jich týkat nebude, ale jsou zde už jisté přísliby do budoucna, především co se týká mladých hráčů.

Bylo to vidět i v posledním mistrovském duelu se Zlínem. „Patrik Leroch a Radim Fajkus mi už sdělili, že končí, což jsou dva lídři týmu, takže je fajn, že mladíci postupně přebírají vůdčí úlohy na hřišti. Generační obměna je důležitá,“ připouští hrající trenér Havířova Patrik Kovács.

Také proti Zlínu musel nasadit kombinovanou sestavu, protože marodka havířovského celku je značná. „Zase jsme museli improvizovat, takže někteří kluci nastoupili na postech, které obvykle nehrají. Na střídání jsme neměli nikoho do útoku, protože jak já, tak Vlasta Tržický jsme rojníci,“ přibližoval Kovács problémy se sestavou.

Havířované se tak prvních patnáct dvacet minut hledali, čehož soupeř využil k bodovému náskoku a čtyřikrát položil. Pak se už karta začala obracet.

Ragbisté Havířova se loučili s mistrovskou sezonou 2019.Zdroj: Ondřej Kloda

„Kluci si zvykli a druhá půle už měla slušné parametry. Myslím, že tam jsme odvedli solidní výkon a potěšili mě opět mladí jako Musil, Kričfalušij, Noel Sittek nebo Barabáš. Je vidět, že postupným získáváním herní praxe nabírají tolik žádané zkušenosti,“ pochvaloval si.

Druhá půle už proti silnému soupeři dopadla 12:12 a Havířov tak i v „rozmlácené“ sestavě sklidil uznání obecenstva.

„Sezona nám sice skončila, ale ještě odehrajeme jeden turnaj v sedmičkovém ragby v Sedlčanech, a pak jsme pozváni i na turnaj dvanáctkového ragby na Slovensko. To je zase obdoba klasického ragby, akorát bez zadáka a obou rváčků. Nějaké zápasy nás tak ještě čekají, protože jinak by ta pauza byla příšerně dlouhá,“ vysvětlil závěrem Kovács.

RC Havířov – RC Zlín 17:39 (5:27)

Pětky: 3:6. Rozhodčí: Rázga. Bez ŽK. Diváci: 168.

Havířov: Miarka, O. Benčík, Musil, Titěra, N. Sittek, Aberle (26. Tržický), Kričfalušij, Macháček, Jakub Uhlíř, Hladík, Regec, Trtek, Barabáš, L. Sittek, Jan Uhlíř (40. Kovács). Trenér: Kovács.

Body Zlína: Soukup 10, Smiřický 9, Hubáček, Tomeček, Sluštík a Jandouš po 5.