Ti havířovští pod vedením nového trenéra Pavla Indráka se už dva týdny připravují v omezených podmínkách. „Zaplaťpánbůh, že už můžeme alespoň ven. Ale pořád to není ono. Pilujeme jen technické věci, přihrávky, kopy a nabíráme fyzičku,“ přibližuje Indrák, v klubu stále aktivně hrající.

Až vláda rozvolní v příštím týdnu svá další opatření, budou moci ragbisté trénovat konečně normálně. „Už se těšíme na kontakt, protože ragby je kontaktním sportem. Zatím jsme se připravovali jen v desetičlenných skupinkách, to samé děti, kterých přišlo na trénink snad třicet, takže jsme hřiště museli rozdělit na tři části,“ říká Indrák.

Na začátku května by měla konečně začít stavba silničního obchvatu Karviné. Na místě, kudy cesta povede, se rozjely přípravy.
V květnu začne výstavba obchvatu Karviné, využije se i hlušina
Damian Malczyk (uprostřed) z letošní Olympiády dětí a mládeže bral zlato.
Krasobruslařský talent Damian Malczyk: Led už mi hodně chybí

Ragbisté už měli pro jaro sestavený rozpis mistrovských zápasů, mělo se začít koncem března a končit nyní v květnu. „Do toho vpadl koronavirus a celý jarní program byl zrušen. Má ale zasedat Česká ragbyová unie a sestavit nový termínový kalendář. Uvažuje se o tom, že by se sezona odehrála systémem podzim – jaro, začít by se mohlo v srpnu,“ konstatuje nový havířovský trenér.

Během koronavirové krize však v klubech po celé republice zamrzly veškeré aktivity, a tudíž i uvažování nad skladbou kádru. „Procházíme generační obměnou, starší zkušenější hráči končí a začínají hrát mladí. Posily, které jsme měli předjednané, byly stopnuty, ale teď se k tomu zase vrátíme. Poslední dobou spolupracujeme se slovenskými kluby,“ osvětluje Indrák.

Pokud půjde vše dobře, budou se moci koncem května odehrát už i přátelské zápasy. „Máme jeden domluvený s Mariánskými Horami. Uvažuje se, že během června a července, tedy v klasické době příprav, se budou po republice hrát turnaje sedmiček, dvanáctek a podobně, na které se budou moci přihlásit různé kluby. Hráčům už zápasy chybí,“ usmál se Pavel Indrák.

Instalace Odběrového místa v Bohumíně.
V bohumínské nemocnici testují nově na koronavirus i samoplátce
Petrovice už také mohou alespoň částečně společně trénovat.
Záchranu Petrovic vyřešil koronavirus