Také u nich funguje dohoda o spojení, a tak havířovské mladíky doplňují kluci z Ostravy a dokonce i tři olomoučtí chlapci. Ragbisté tak musejí vyrovnávat nedostatek zájemců, který právě na prahu dorosteneckého věku pociťuje nejeden sport, ragby nevyjímaje.

Havířovští v přeboru Moravy dosud nepoznali hořkost porážky. Vyhráli všech patnáct utkání podzimní části soutěže a mají impozantní skóre 505:19.

Ragbyoví žáci Havířova zažili podařený podzim.

„Je to trochu zkreslující, protože teprve konfrontace s českými kluby nám ukazuje, jak na tom skutečně jsme, a ta byla letos v podobě celostátního turnaje hned zkraje sezony, kdy kluci našeho společenství měli za sebou teprve první kolo přeboru Moravy a nebyli dostatečně sehraní," říká trenér týmu Oleg Kubala.

Na zmiňovaném celostátním turnaji se hrálo takzvaným K.O. systémem. „My jsme hned na úvod prohráli s pražskou Slavií jedinou pětkou zápasu 0:5, a vlastně už tahle smolná záležitost nás odsunula z bojů o první místa. Pak přišla remíza s Bystrcí 12:12 a výhra nad Spartou 17:5, ale to znamenalo až konečné páté místo ze sedmi účastníků," přibližuje Kubala.

Ragbyoví žáci Havířova zažili podařený podzim.

Mladí Havířované se nyní soustředí na poctivou zimní přípravu a jarní boje. „Teprve v nich bude důležité využít naši šanci na postup do finálového turnaje přeboru republiky a tam uspět," dodává zkušený havířovský kouč.

Tabulka přeboru Moravy
1. RC Havířov  15  0   0   505:19     45
2. RC Vyškov     8  0  7   259:191   31
3. RC Bystrc      7  0   8   142:222   29
4. Dragon Brno  0  0 15     29:503  15