RC Přelouč – RC Havířov 20:23 po prodloužení (10:10)

Přes všechny problémy způsobené jak uvolněním nejlepších hráčů do polského Krakova, tak radikálním omlazením týmu, se mužstvo nakonec pro dva rozhodující zápasy sezony semklo a vybojovalo prvenství v celé druholigové soutěži. Už začátek utkání proti Přelouči nasvědčoval, že tentokrát Havířov nebude tak suverénní jako v předchozích případech. Domácí Stýblo lehce položil pětku a přidal i dva body z kopu. Havířovští se oklepali a po protiútoku položil pětku Murár – 7:5. Čmiel pak z těžkého úhlu kopem po pětce vyrovnal – 7:7.

Stejný hráč po dalekonosném kopu poslal hosty šťastně do vedení, ale domácí zase Stýblem po precizním trestném kopu vyrovnali na poločasových 10:10. Ve druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu a útoky převažovaly nad bránícími formacemi. Havířov prokazoval své kvality a větší zkušenosti, ujal se desetibodového vedení a držel jej, seč mu síly stačily. Přelouč se nevzdávala, její roje dvakrát prorazily obrannou hráz Havířova a dočkaly se opětovného vyrovnání. Muselo se prodlužovat. Ve 3. minutě nastavení Havířované zabrali, přesunuli hru na polovinu Přelouče, která chybovala v otevřeném mlýnu a nařízený trestný kop proměnil Martin Čmiel, čímž odstartoval havířovské oslavy.