„Kvůli slabému nasazení jsme prohráli s týmem, který v soutěži nejenže ještě nevyhrál, ale měl na svém kontě dokonce minusový bod za jednu kontumační porážku. Ovšem nelze se divit, protože se v zápase nechytli ani zkušení hráči, kteří měli velmi omlazený tým vést,“ řekl po zápase zklamaný viceprezident RC Havířov Karel Gaman.

Původně se měl zápas hrát v Olomouci, ale v organizaci něco zaskřípalo a na olomouckém stadionu dostaly přednost atletické závody. Zápas se proto odehrál v Havířově, kde byli tedy Olomoučtí vedeni jako domácí. Ovšem na hřišti to nakonec hodně překvapivě vypadalo, jako by se hrálo na Hané.

Olomoučtí hráči se opravdu cítili jako doma. Havířovští se jako by rozhodli respektovat nepsané pravidlo, že domácí tým má vždy výhodu a skutečně podle toho hráli. Už začátek byl varovný, Havířov se jen bránil a Olomoučtí hráli bystřeji a důrazněji. Havířované naopak produkovali spousty chyb a rozhodčí Čekal všechny chyby tvrdě trestal trestnými kopy. Olomouc využila jen jeden a ve 12. minutě se díky Kučerovi ujala vedení 3:0.

V dalších minutách se nezměnilo téměř nic. Po sérii chyb přišla Kvapilova pětka a po kopu Kučery už vedli Hanáci 10:0. Havířov hrál nadále zakřiknutě. Jeho pasivní hra neměla šanci na úspěch. Když už se začala rodit šance, přišla technická chyba. Domácí prapor se pokoušel zvednout hlavně Čmiel. Po jednom z jeho průniků snížil Kloda z trestného kopu na 3:10. Po další špatné fázi zápasu v závěru první půle prorazil Wantulok obranu, položil pětku a z kopu vyrovnal Kloda na 10:10.

Ve druhé půli očekávali diváci tlak Havířova a podobně jako v utkání s Přeloučí i rozhodnutí. To skutečně přišlo, ale zcela jiné, než nespokojení diváci čekali. Havířov s přibývajícími minutami lepil jednu nepřesnost na druhou. Hráči si nedokázali nahrát ani dvakrát bez chyby a po hrubých chybách opakovaně porušovali pravidla. Čím hůře hrál Havířov, tím více se Olomoučtí osmělovali. S přibývajícím časem tlak Hanáků gradoval. Svou převahu využili k položení dvou pětek, a to vždy po razantní a rychlé akci. Nejprve v 59. minutě uspěl Polák a o devět minut později ho napodobil Vrbík. Kučera přidal jen jeden kop, čímž stanovil konečné skóre na 22:10. „Nám se povedlo jen jedno, a to zabránit Olomouci v dosažení čtvrté pětky pro bonusový bod,“ dodal lakonicky Gaman.