HAVÍŘOV – RC SLAVIA PRAHA 22:34

Havířované nemohli opět nastoupit v optimální sestavě. Do hry se muselo zapojit hned několik juniorů.

Slavia začala mnohem lépe. Už v 9. minutě zakončil Hora kolektivní akci roje a Veselý proměnil kop – 0:7. Hned po výkopu udeřila znovu. Tentokrát pronikli útočníci a u rohového praporku položil pětku Kolář – 0:12. Domácí Tomčík mohl snížit ve 14. minutě z penalty, ale trefil jen tyč. Teprve v 19. minutě předvedli domácí akci, která vedla ke změně skóre. Akci rozeběhl Aleš Kloda, prošel přes několik obránců, založil otevřený mlýn a pětku ztoho vytěžil Duda. Tomčík kopem snížil na 7:12. Nadějný stav však domácí dlouho neudrželi. Po zaváhání obrany se hosté dostali lehce kdalšímu skórování na 7:17. O chvíli později udeřili Pražané znovu. Veselý položil pětku a sám bezpečně kopem upravil na 7:24. Domácí se probudili až vzávěru poločasu. Vnastaveném čase zvládli dokonce dvě akce, které přinesly změnu skóre. Nejdříve se ztrestného kopu trefil Tomčík a pak stačil položit pětku Budka – 15:24.

Havířovští příznivci věřili, že to byl správný impuls, který domácí požene ve druhé části za bodovým ziskem. Jenže Slavia pokračovala vaktivní hře a nadále nutila Havířovany kchybám. Po nich se dostávala do velmi nadějných pozic, ale vrozhodujících momentech vždy chybovala, takže se sama okradla o několik na první pohled jasných pětek. Skórovat dokázali Pražané až v51. minutě, kdy po mlýnu a prorazil Macháček a Konverze a Veselý kopem zvýšil na 15:31. Od tohoto okamžiku se obraz hry změnil. Slavistům jako by došly síly a pod vědomím vysokého náskoku přišlo povolení koncentrace. Domácí rázem výlučně útočili, ale po chybách ztráceli míče a umožňovali tím hostům odvracet nebezpečí. V 74. minutě se konečně kpětce prodral Tomčík, který následným kopem snížil na 22:31. Hosté nadále umně drobili hru a v závěru navíc hostující Melničák pohodlně upravil zpenalty stav na konečných 22:34.

Další výsledky: Dragon Brno – Petrovice 44:18, Sparta – Tatra 21:23, Vyškov – Říčany 27:26