Po tomto kole je definitivně rozhodnuto o složení týmů ve vyřazovacích bojích. Havířované budou bojovat o záchranu v extralize s týmy Slavie, Dragonu Brno a Petrovic.

Hosté začali velmi dobře. Už v 5. minutě zúročil Tomčík kop ze hry a hosté vedli 0:3. Sparta přidala, přitlačila hosty na jejich polovinu a po mlýnu těsně před brankovištěm Havířova otočila ve 13. minutě skóre na 5:3.

Domácí byli při chuti, udržovali převahu a po deseti minutách zvýšili druhou pětkou vedení na 10:3. Sparta byla nadále v tlaku, ale po ofsajdu proměnil Tomčík trestný kop, kterým snížil na 10:6. Stejnou příležitost ke změně skóre však Tomčík nevyužil a domácí z dalšího trestného kopu upravili úspěšně na poločasových 13:6.

Po změně stran vyšel začátek lépe Spartě. Domácí dokázali ve 48. minutě po autu donést míč v balíku do brankoviště Havířova a třetí pětkou zvýšili na 18:6. V tuto chvíli se zdálo, že je o výsledku definitivně rozhodnuto a Havířov už nemá síly na větší odpor.

Jenže po pěti minutách už bylo vše jinak. Po signálu z trestného kopu položil první pětku Havířova Duda a snížil na 18:11. Havířov dostal chuť a hnal se do dalšího útoku. V 63. minutě po zisku míče využil útočnou formaci a Tomčík další pětkou vyrovnal na 18:18. Oba celky bojovaly na maximum o každý metr. Žádné družstvo nechtělo hlavně udělat zbytečnou chybu. Ta nakonec přišla šest minut před koncem na straně hostů. Sparta zachytila dlouhý odkop Havířova a šťastným dropgólem ze 40 metrů po odrazu od břevna strhla vedení na svoji stranu – 18:21. Havířované se nechtěli s tímto vývojem smířit a zatlačili soupeře do obrany. Vyrovnat mohli hosté po trestném kopu, ale ten neproměnili a odjížděli z Prahy s prázdnou.

„Dnes jsme zahráli velmi dobře a zaznamenali jen těsnou prohru. Velmi dobře zahrál roj, ale útočná formace nehrála dost kolektivně. Tím ztrácela údernost a hlavně možnost přečíslování soupeřovy obrany,“ řekl po utkání havířovský kouč Radomír Kloda.

V posledním utkání základní části soutěže hostí RC Havířov v sobotu 12. května od 16.30 hodin druhou Tatru Smíchov. Předtím mohou příznivci ragby zhlédnout mezinárodní turnaj veteránů O havířovského krocana. V neděli zakončí ragbyový víkend přátelský zápas RC Havířov s velšským družstvem RC Pwllheli.