ŘÍČANY - RC HAVÍŘOV 24:8 (0:5)

Ještě dvacet minut před koncem byli na jeho půdě hodně blízko senzaci, ale závěr vyšel favorizovaným Pražanům na jedničku a hosté odjeli s prázdnou. Havířované začali utkání bez ostychu. Hned v 1. minutě mohl Tomčík otevřít skóre z trestného kopu, ale nedal. Hosté pokračovali v aktivní hře a nedali překvapeným Říčanům žádnou výraznou šanci.

Velmi dobře hrál roj, který svými postupnými fázemi v otevřených mlýnech nebo molech získával pro útok míče i území. Bohužel se v kombinované sestavě už tak nedařilo útoku, který minimálně ve třech případech neskóroval pouze díky vlastním technickým chybám. Ve 23. minutě se hosté dočkali zaslouženého vedení, když nejtěžší hráč Havířova Štefan Murár po rozehrání trestného kopu prorazil obranou soupeře a položil pětku. Říčany se na půlku Havířova dostávaly jen sporadicky. Když se jim to podařilo, tak narážely na dobrou obranu Havířova.

Také nástup do druhého poločasu vyšel lepšímu Havířovu. Ve 44. proměnil Tomčík trestný kop a zdálo se, že za stavu 0:8 Havířov kráčí za senzací. Jenže po necelé hodině hry se začal vývoj zápasu rychle obracet. V 57. minutě Říčany snížily na 5:8 a rázem byly očividně na koni. Hosté byli tlačeni do defenzívy, ve které našli už po pěti minutách domácí okénko a položili druhou pětku – 10:8.

Hosté se snažili, ale domácí už byli na koni a šli výhře naproti. Když Říčany využily nedorozumění havířovského útoku k dalšímu skórování, bylo jasné, že body zůstanou v Praze. To už Havířovu znatelně docházely síly.

Výborná hra roje z prvního poločasu už neexistovala, když hráči nebyli schopni podpořit další útočné fáze po skrumážích. Poslední pětku položili domácí se štěstím, když se míč po překopu obrany po několika odskocích dokutálel do brankoviště, kde byl přiklepnut hráčem Říčan – 24:8.

„Celé družstvo dnes hrálo naplno, o čemž svědčí výsledek prvního poločasu. Je však škoda, že některé další šance zůstaly nevyužity. Velmi dobře zahrál roj a všichni mladíci, kteří právě v takovýchto utkáních sbírají cenné zkušenosti. Také solidně zahrál rojník Ondra Benčík, a to pro něj na netypickém postu křídla,“ našel pozitiva na výkonu svých svěřenců trenér Radomír Kloda.

Výkon Havířova je určitě hodně povzbudivý. Před blížícím se závěrem základní části a následnými prolínacími boji se totiž přesvědčil, že ragby určitě hrát nezapomněl a má na to v nejvyšší soutěži i nadále působit. V příštím kole zajíždí RC Havířov v úterý 8. května na hřiště momentálně třetí Sparty Praha.

Další výsledky: Slavia Praha – Dragon Brno 35:27. Tatra – Vyškov 55:7, Sparta Praha – Petrovice 49:10.