SLAVIA PRAHA – RC HAVÍŘOV 28:14 (6:9)

Nevyzpytatelný souboj absolvují snejlepším celkem 1. ligy Tatrou Praga. O neúspěchu přitom rozhodly vPraze pouhé tři body. Když vzávěru domácího zápasu darovali Havířované díky neukázněnosti soupeři sedm bodů, mnozí poukazovali na to, že to může hrát velkou roli. To však určitě nečekali, že budou mít tak krutou pravdu. Tento zkrat se opravdu pod konečný výsledek podepsal.

První půle byla od obou týmů plná nepřesností a hrubých chyb. Ty dokázali potrestat oba kopáči. Domácí Silva se trefil zpřímých kopů dvakrát a Pražané vedli 6:0. Jelikož byl havířovský Tomčík vzávěru první půle stejně úspěšný, srovnali hosté do poločasu na velmi nadějných 6:6 a měli rázně vykročeno kzáchraně extraligy.

Vstup do druhé části vyšel Havířovu na jedničku. Tomčík třetím kopem dokonal zvrat na 6:9. Pak domácí přitlačili své soupeře do defenzivy a jejich velká aktivita vyústila ve dvě slepené pětky. Díky následným úspěšným kopům otočili skóre až na 20:9, čímž srovnali náskok hostí zprvního zápasu. Dramatické utkání nakonec rozhodl těsně před koncem skvěle hrající hráč Slavie Václav Veselý. Ten nejdřív položil pětku a o chvíli později kopl čtyřicetimetrový dropgoal – 28:9. V nastaveném čase snížil po rychlé rozehrávce havířovský Šmolka pětkou na 28:14, ale to bylo ze strany hostů vše.

„Utkání se nám vůbec nepovedlo, celé mužstvo hrálo po celé utkání vnějakém útlumu, hlavně byl veliký rozdíl vnasazení obou družstev. Slavia hrála svelikou chutí a my jen polovinu toho, co jsme předvedli vprvním utkání vHavířově. Hlavně jsme chybovali vobraně,“ řekl po utkání nespokojený havířovský kouč Radomír Kloda.

Slavie si díky čtrnáctibodové výhře zajistila extraligovou příslušnost i pro příští rok, Havířov musí absolvovat nepříjemnou a nevyzpytatelnou baráž s Pragou. První zápas se odehraje vPraze 16. června, odveta je naplánována doHavířova na 23. června.