RC HAVÍŘOV – TATRA SMÍCHOV 5:8 (5:8)

V prvních minutách ovládli hru hráči Tatry. Vytvořili si územní převahu, ale domácí své brankoviště strážili dobře a soupeři nedovolili bodovat. V 9. minutě se pražský Brabec pokusil o gól ze hry, ale neuspěl. Další nebezpečnou situaci domácí zvládli o minutu později, když chybující Němec hodil Klodovi přihrávku na zem, soupeř míč kopl do brankoviště Havířova, ale naštěstí pro domácí příliš silně, takže ho přiklepl až na koncové čáře. Co se nepovedlo v předchozích minutách, to se povedlo Brabcovi a Petrasovi ve 12. minutě. Po chybě domácí obrany proměnil Brabec trestný kop a Tatra vedla 0:3. V 15. minutě se Havířované dostali po předhozu Tatry do výhodné situace, ale zastavil je hvizd rozhodčího Bednaříka, který jim neponechal výhodu.

Tlak Tarty vyvrcholil okolo 20. minuty, když se Havířovu vůbec nedařily standardní situace. Když se dostala Tatra k mlýnu v těsné blízkosti brankoviště, tak zabrala naplno, domácí přetlačila. Žíla mohl položit pětku – 0:8. Za tohoto stavu přišla na Havířov viditelná krize. V následujících minutách domácí kazili, na co sáhli. Špatně kontrolovali míč, dělali předhozy, špatně ovládali hru ve skrumážích a Tatra jim lehce brala míče. Z této krize se nakonec Havířované dostali bez bodové úhony a sami začali útočit. Impuls dal k tomu Tomčík, který měl svůj den a hrál velice dobře. Svým průnikem začal akci, která skončila pětkou. Ve 28. minutě Duda za pomoci celého roje prorazil do brankoviště Tatry a snížil na 5:8.

Až do konce první půle se domácí snažili prosadit příliš individuálně, takže neuspěli. Tomčík a Leroch sice pronikali řadami hostů razantně a hluboko, ovšem problém spočíval v tom, že většina akcí končila ztrátou míče. Ve druhém dějství potvrdili domácí stoupající formu a nejlepší celek soutěže v poli přehráli. Favorit se musel hodně otáčet, aby zabránil havířovským ragbistům ve skórování. Ve 48. minutě nevyšla domácím jasná bodová akce. Rozběhl ji Tomčík a havířované ve třech na poslední dva obránce. Jenže Rapant udělal v nejdůležitějším okamžiku zbytečný předhoz a Havířov o míč přišel. Dvě minuty nato znovu úřadoval Tomčík. Několika kličkami se zbavil soupeřů, předal Šmolkovi, ale ten hodil Čmielovi dopředu a akce musela být opět ukončena pro technický přestupek. To už měl Havířov trvalou územní převahu. Střídal kombinace, držel míč ve hře i po pět herních fází, ale co pracně vydobyl, to po zbytečných chybách lehce ztrácel, protože hráči Tatry měli razantní tah dopředu a rychle ztracené území dobývali zpět.