V boji o mistrovský trůn se baníkovcům postaví Plzeň, která si zahraje čtvrté finále za poslední čtyři roky.

To Karvinští takové zkušenosti nemají. Ať už pro ně dopadne finále jakkoliv, půjde i tak o velký úspěch nově se tvořícího týmu, který se začal budovat teprve před dvěma roky.

„Poskládala se nám kostra mužstva v obsazení Marjanovič, Brůna, Jan Užek, Monczka a Sláva Mlotek, na kterou se nabalili další kluci, a celý tým funguje na spolupráci všech věkových generací. Máme v něm ale pořád spoustu mladých kluků, kteří se ještě učí,“ upozornil trenér Baníku Karviná Marek Michalisko.

Vždyť hned dvanáct hráčů kádru se vejde do 24 let, což je i věkový průměr celého mužstva. Střední generace je v týmu dobře zastoupená a tvořena Janem Užkem, Slavomírem Mlotkem, Miroslavem Nedomou, Janem Zbránkem a Markem Monczkou. Ostatní hráči jsou buď vyložení mladíčci, anebo naopak ostřílení mazáci, jako již tolikrát zmiňovaní Nemanja Marjanovič či Michal Brůna.

Karvinští začali budovat tým už v minulé sezoně.

Ostatně, mladíci dostávali šanci v týmu už za éry Saši Radčenka. V posledních dvou třech sezonách tvořili větší část kádru, což ale bylo dáno i finančními možnostmi. Tato sezona je ale výjimečná. Vše si sedlo přesně tam, kam má.

„Já myslím, že je to takový dobrý mix, kde se mají mladí od koho učit a ti starší jdou příkladem. Hlavní je, že celý tým neskutečně bojuje. Vidím to dnes a denně na každém tréninku. Kluci chtějí a celý rok dřou, aby něčeho dosáhli. Přeju jim, ať se jim to podaří,“ říká závěrem Michalisko.