Jarní TIP liga nabídla dramatické boje až do samotného finiše. Hrálo ji 453 tipérů.

Nejlepších deset tipligistů plus vítězný tým pak dostali možnost navzájem se poznat na malém posezení s občerstvením a podebatovat o soutěži i jiných tématech.

Zástupci nejlepších týmů obdrželi pivní odměny.

Šanci hrát dostanete i na podzim, protože TIP liga jede dál. Letos jsme znovu rozdali třináct pivních kartonů Radegastu, což je cena pro vítěze kola.

Michaela Martínková, poslední vítězka kola.

Nejlepší hráčka Ivana Beránková z Karviné obdržela poukaz na sud piva Gambrinus, stejně jako vítězný tým, kterým se letos stalo BK Podlesí ve složení Ladislav Miklík, Radek Miklík, Marta Kotrová a Radim Kotra.

Druzí v pořadí v týmové soutěži skončili loňští vítězové - Petruňovi ve složení Miroslav Petruňa, Jitka Petruňová, Tomáš Roubík a Miroslav Petruňa ml. Obdrželi piva Gambrinus.

Třetí skončila Rodina v obsazení Denisa Ptáčková, Kateřina Chlebková, Pavel Lenomar a Kamil Lenomar. Také obdrželi piva Gambrinus.

Připomeňme si ještě, o co v naší soutěži jde.

Jak se zapojit do hry

Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon. Na něm vyplníte osobní údaje, vystřihnete a doručíte vždy do pátku do 12 hodin do redakce svého Deníku, nebo necháte na sběrném místě. Redakce každému novému hráči přidělí startovní číslo.

První místo mezi týmy obsadilo Podlesí. Cenu za tým převzal Ladislav Miklík.

Kupon čitelně vyplníte včetně Supertrefy a bonusového kódu. Supertrefa rozhoduje v případě, že se vítězi kola stanou dva a více hráčů. Je to tip na celkový počet vstřelených branek v 10 tipovaných utkáních kola. Kdo jej trefí, nebo mu bude nejblíž, vyhrává cenu. Bonusový kód vám zase přihraje dva prémiové body navíc. Nejsou to povinné kolonky, ale nevyplnit je znamená přijít o výhodu.

Kupony najdete v novinách každé pondělí, úterý i středu. Průběžné pořadí hráčů pak nově pouze ve středečním vydání Deníku.

Jak se boduje?

Za správně natipovaný zápas připisujeme +2 body, za špatně natipované utkání naopak ubíráme -1 bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, nedostanou za něj hráči žádný bod. Dvojtipy, trojtipy ani jiné varianty nejsou povoleny, stejně jako když řádek vůbec nevyplníte. V těchto případech se vše hodnotí jako -2 body.

Druhé místo v týmové soutěži patří Petruňovým.

TIP ligu lze hrát i na webu, takže nemusíte s kuponem nikam chodit. Napoprvé je ale potřeba se do hry zapojit přes papírový kupon. Jinak to nejde. Webový hráč si musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, což je heslo, které slouží společně se startovním číslem k přihlášení do www.denik.cz/tipliga.

Na internetu si v pohodě vyplníte svoje tipy, do kolonky login vepíšete svoje startovní číslo, které jsme vám přidělili, a do kolonky heslo svůj čtyřmístný číselný kód, který jste si zvolili. Například 7529, 4450 nebo 0001. Kromě varianty 0000 jsou přípustné všechny varianty.

Letos byla připravena i hlavní výhra pro nejlepšího hráče celého kraje. Tou byla televize, z Karvinska ji ale nezískal nikdo.

Teprve podruhé jsme rozjeli i soutěž týmů, kterou jsme loni zavedli. Kdo se chce zúčastnit i týmové soutěže, nemusíte pro to udělat nic zvláštního. Stačí jen, abyste na hrací kupon vepsali do zvláštního pole název týmu, který chcete reprezentovat. Jednoduše se domluvte mezi sebou čtyři hráči, pojmenujte si svůj tým a hrajete. Počet hráčů v týmu musí být čtyři, jinak nelze tým vytvořit.

Třetí místo v týmovce obsadila Rodina. Cenu převzala Kateřina Chlebková.

Na jaře se nejlepšími hráči stali: Ivana Beránková, Jaroslav Sajdak, Marie Honyschová, Alois Klimovič, Kamil Lenomar, Alois Janczyk, Marián Kinka, Ladislav Miklík, Jiří Stuchlik a Zdenek Gamrot.

Více informací čtěte ve svém regionálním Deníku, kompletní pravidla najdete i na www.denik.cz/tipliga, kde jsou také uvedena sběrná místa v našem okrese a kde můžete tipovat na internetu.