Ještě na začátku sezony přitom atletka, která s kariérou začínala v Orlové, nevěděla, jestli vůbec tuto trať bude běhat, jestli nezůstane u hladké čtyřstovky.

„Můžu být jen ráda, že jsem tu disciplínu změnila. Chtěla jsem do finále olympijských her a věděla jsem, že na této trati je větší šance. Nemyslím si, že bych postoupila do finále na hladké čtyřstovce," prohlásila po finálovém běhu. Do něj se dostala po úspěšném protestu proti diskvalifikaci v semifinále.

Finále ale nepatřilo mezi její nejpovedenější překážkové běhy. „Docela rychle jsem do toho naběhla, takže jsem se dostala tak strašně blízko, že mi to rozhodilo asi první čtyři překážky," našla velkou chybu na finálovém běhu. „Pak jsem se to snažila nějak srovnávat, takže to pro mě byla velká zkušenost. Doufám, že se to do Ria naučím běhat," řekla s výhledem na další olympiádu.

V Helsinkách při zisku evropského stříbra předvedla výkon 54,24, tentokrát byla o více než sekundu pomalejší. I kdyby ale svůj výkon z ME zopakovala, posunula by se jen o jedno místo vpřed. „Byla jsem tady docela hodně rychlá, ale to je moje nevýhoda, protože zatím svoji rychlost nemůžu prodat na čtyřstovce s překážkami. Na hladké se to prodat dá, takhle se musím brzdit," uvedla.

Rosolová tušila, že Česká republika bude mít medaili. „Věděla jsem, že ji někdo z nás udělá. Jen jsem nevěděla, jestli já, nebo Zuzka. Ale Zuzka byla rychlejší a zasloužila si to," řekla. V cíli svou kolegyni ze skupiny i soupeřku objala. „'Užij si to', řekla jsem jí. Já to ještě potřebuju pořádně naběhat," plánovala.
Novou disciplínu bývalá dálkařka a vícebojařka bude kombinovat i nadále s hladkou čtyřstovkou hlavně v hale. I kvůli štafetě, v níž jsou členky tréninkové skupiny Rychlý holky bronzovými medailistkami z ME v Helsinkách.

Právě včera večer běžela česká štafeta svůj závod na 4x 400 m. O tom, jak dopadla a další reportáže z olympijského Londýna čtěte ZDE

(čtk)