Zimní fotbalové období v Karviné tradičně zpestřuje Karvinská futsalová liga, jejíž 23. ročník se chystá začátkem listopadu.

Za dvě desítky let si už našla soutěž své pravidelné místo ve sportovním kalendáři, o čemž svědčí zájem futsalových týmů z celého Karvinska.

„Poslední roky se nám přihlašovalo něco kolem pětašedesáti týmů ve čtyřech výkonnostních ligách. To představuje asi 1200 hráčů,“ informoval jeden z organizátorů soutěže René Hricík.

Kromě karvinských se do ligy přihlašují také bohumínské, havířovské nebo českotěšínské celky. „Zaznamenali jsme zájem i polských klubů,“ doplnil.

Kromě toho se letos chystá opět soutěž pro starší hráče na 40 let, kterou pořadatelé před dvěma lety založili pro ty, kdo si chtějí zasportovat a výkonnostně už se přeci jen necítí na to běhat po palubovkách s mladými dravci.

„Jde o ligu Old Boys, která se by se mohla uchytit, tak uvidíme, jak to bude pokračovat,“ řekl Hricík.

Týmy, i nové, které jeví zájem o účast v Karvinské futsalové lize, se mohou přihlásit zaplatit startovné do 18. října. Startovné činí 4500 Kč pro prvoligové týmy, ostatní mají startovné ve výši 4000 Kč. Ve čtvrtek 26. října pak proběhne valná hromada a losování soutěže. Hrát se začíná začátkem listopadu o víkendech. První liga se tradičně hraje o vánoční přestávce (prosinec – leden) v hale házené, další pak v hale MFK (Kovona).

První liga i liga Old Boys je zakončená nadstavbou v podobě play off.

Webové stránky soutěže futsalkarvina.cz nabízejí pravidelné informace o zápasech, program, tabulky a další.

Celá soutěž se uzavře koncem února 2018 a je zakončena na začátku března reprezentačním plesem, na kterém jsou vyhlášeny výsledky jednotlivých lig, nejlepší střelci a All Stars soutěže.

Samozřejmostí jsou věcné i finanční odměny pro vítěze lig a nejlepší hráče.