Již 38. ročník tohoto tradičního mezinárodního podniku pro kategorie žen, juniorek a kadetů si nenechalo ujít 194 cyklistek a cyklistů z dvanácti evropských zemí.

Petřvaldská cyklistika měla zastoupení v podobě Denisy Bartošové, Petry Helešicové, Veroniky Kotalové a Kateřiny Mudříkové. Na startu byl také kadet Petr Trachtulec – jediný zástupce MS kraje, který jel solidně, jenže po jedné nevydařené etapě spadl na konečné 74. místo. Tuto kategorii vyhrál Dán Anton Charning před svým krajanem Rasmusem Petersenem. Třetí dojel olomoucký Jakub Otruba z Cyklo Mapei Kaňkovský.

Ženy a juniorky jely svou kategorii společně a nutno podotknout, že se nevyvarovaly mnoha pádů. „Vůbec celý podnik v Jevíčku se jel na úzkých silničkách, bylo to skutečně o zdraví závodníků. Dovedete si představit, jak to asi vypadá, když se vedle sebe obrovskou rychlostí řítí mnohačetný balík cyklistek na prostoru, kde se vedle sebe natěsnají jen tři lidé?" měla podobně jako například zástupci záchranné služby výhrady k bezpečnostním opatřením manažerka CK Feso Petřvald Zdenka Matasová.

Doplatila na to třeba nejlepší česká cyklistka Veronika Bláhová, která skončila s prasklou lebkou v nemocnici. Nejlepší Češka nedávné Gracie Orlová Denisa Bartošová se rovněž nevyvarovala ve třetí etapě pádu, rozbila si koleno, ale zatnula zuby, závod dokončila, a to dokonce na skvělém druhém místě, čímž o jednu pozici vylepšila svůj loňský výsledek.

Solidní osmou pozici vyjela další závodnice Petřvaldu Veronika Kotalová. Juniorka Mudříková byla na 21. místě a Helešicová dojela na 26. místě.