Po sezoně má totiž namířeno do německého Grosswalstadtu. Nad Duklou vedete 2:0, takhle jste si to zřejmě představovali, že?

Je to výborné, jedeme podle plánu a cheme sérii rychle ukončit.

Dukla se narozdíl od prvního zápasu držela na dostřel, byl v tomto ohledu nedělní duel těžší?

Ani bych neřekl. První půle probíhala podle našich představ, spíše jsme kupili technické chyby v útoku. Proto nebyl náš náskok ještě vyšší a Dukla nakonec stáhla manko na tři góly.

Úrovni hry zrovna neprospěla častá vyloučení na obou stranách, hlavně tedy ze strany Dukly. Čekal jste, že bude soupeř tak vyhecovaný?

Dukla hraje pořád vyhecovaně, možná přehecovaně. Já si myslím, že rozhodčí dělali dobře, když vylučovali. Pokud by to nedělali, hráči by si dovolovali čím dál víc a hrozilo by nebezpečí úrazu. Plynulosti zápasu to sice neprospělo, ale aspoň se utkání nezvrtlo v nějakou divočinu.

Jak jste spokojen s útočnou fází svého týmu?

No, moc ne. Dneska i včera jsme výsledek udělali především obranou. Já osobně jsem zahrál podstatně lépe dneska (v neděli – pozn. aut.), v sobotu mi to moc nešlo. Třiadvacet branek na zápas je docela málo, ale zase jsme soupeře udrželi na hranici dvaceti gólů a to se v play-off cení.

Jakou roli hrálo uhlídání střelce Vraného, který patří ke klíčovým postavám Dukly?

Na taktické poradě jsme se o tom bavili, ale nešlo jen o samotné hlídání Vraného jako spíš o pohlídání kombinací na něj, které jsme měli dobře přečtené. Vraný se moc neprosadil, v sobotu dal jen jeden gól, dneska tuším tři nebo čtyři. Pokryli jsme ho. Je dost dobře možné, že jste dneska hrál v karvinské hale naposledy před svým přestupem do Německa.

Užíval jste si to?

Já jsem si to určitě užíval. V obraně jsme hráli perfektně, Dukla se skoro neprosadila, neměla nás čím překvapit. Vedeme 2:0 a už nám chybí k titulu jen jednou vyhrát.

Před sebou ale máte minimálně jeden zápas v Praze. Jak by mohl vypadat?

Pokud bude na ukazateli stavu svítit po zápase naše aspoň jednogólová výhra, pak by to bylo samozřejmě ideální (úsměv). Čekáme tvrdý revanš ze strany Dukly, ale pokud podáme v defenzivě zase tak spořádaný a obětavý výkon, měli bychom uspět. Já osobně bych bral ukončení série už v sobotu v Praze. Koncem měsíce mám totiž státnice a potřebuju se ještě učit (smích).

A už se učíte němčinu?

Mé poslední zkušenosti s němčinou se datují ještě z dob gymplu, ale samozřejmě už se nějaká ta slovíčka učím. Teď pro mě ale byly prioritní tréninky a příprava na státnice. Na němčinu se vrhnu až pak.

Kdy vůbec do Grosswalstadtu odjíždíte?

Nejspíše tam pojedu na svatební cestu (smích) – (Zdráhala se totiž 16. 6. žení se svou přítelkyní Michaelou – pozn. aut.). Do nového působiště se už těším, odjet bychom tam měli krátce po naší svatbě.

Nebojíte se konkurence v německém týmu?

Kdo se bojí, nesmí do lesa.

S jakými ambicemi tam pojedete?

S postupnými. Chtěl bych se dostat do základu alespoň pro útočnou činnost. Uvidíme.

V týmu budete jediným Čechem?

Pokud neudělají nějaké nové posily z Česka, tak ano (úsměv).

To ale mohou být vaše začátky docela krušné, ne?

Já to tak neberu. Martin Galia z Göppingenu mi dal kontakt na člověka, který v klubu působí jako trenér žen, takže možná budu ze začátku řešit všechno přes něj. On je totiž Slovák. Budu začínat od nuly, ale nebojím se. Hrát německou Bundesligu je pocta pro každého hráče a tedy i pro mě.