BK Hladnov Ostrava – Sokol Karviná 76:73 (45:31)

Karvinští nastoupili bez zraněných Horvátha, Hubáčka a Krutiny, domácí naopak v „plné palbě" se všemi svými střelci a mnoha hvězdami, mezi nimiž byl a herně vynikal Jan Stehlík, který má na kontě několik let v nejvyšší soutěži za NH Ostrava a reprezentaci v basketu 3 na 3. Uhlídat se ho ale podařilo až v domácí odvetě.

Karvinský tým nadšeně bojoval a dostával domácí do problémů, Hladnov ale nakonec oba body urval. I přes Oswaldových 9 asistencí či deset Dostálových doskoků.

Karviná: Dostál 20, Halík 16, Oswald 10, Šeda 8, Landor 6, Jílek 6, Hamrus 3, Lepka 2, Číšecký 2, Mosler, Billík, Segeďa.

Sokol Karviná – BK Hladnov Ostrava 83:76 (41:48)

Domácí odveta byla infarktová. „Letos se nám dramatické koncovky zrovna nevyhýbají," utrousil trenér Petr Šupol při odchodu ze hřiště. Karvinští odehráli už čtvrtý podobný zápas.

Tomáš Hamrus v akci.Zdroj: Ivo Dudek

Hladnov předvedl v Karviné trojkovou palbu (7 trojek) a v poločase vedl. Domácí se ale dokázali vybičovat ke skvělému obratu. „Zlepšila se obrana a také v útoku se nám dařilo více zapojovat naše pivoty. Prvořadé bylo ubránit Honzu Stehlíka. Kluci dřeli a šlo vidět, že Hladnovu pomalu dochází dech. Toho jsme chtěli bezpodmínečně využít," přibližoval druhý trenér Sokola Roman Hamrus.

Mezi 31. a 33. minutou přišla karvinská bodový smršť (šestky, nájezdy a dvě trojky Jílka a Landora), takže skóre bylo najednou plusové, a to 66:63.

Domácí pak soupeře pětkrát zablokovali a drželi si těsné vedení (72:71, 74:73). V pravý moment pak přišla další trojka Davida Jílka a Hladnov už se zpátky i přes enormní snahu nedostal.

Jako obvykle táhly tým opory typu Oswalda, Dostála a T. Hamruse, pod košem se zaskvěl Halík a na perimetru výborně hrající Jílek, hostující hráč z Olomouce. „Byl to parádní týmový výkon od všech, vítězství je perně vybojované a zasloužené," uzavřel Petr Šupol a poděkoval divákům za výbornou atmosféru na ZŠ Družby.

Karviná: Oswald 22, Dostál 17, Halík 16, Jílek 15 (5 trojek), Landor 6, Lepka 3, Hamrus 2, Šeda 2, Číšecký, Billík, Segeďa. Trenéři: P. Šupol a R. Hamrus.

Přelom starého a nového roku stráví košíkáři Sokola na osmém místě tabulky. „V podstatě se ukazuje obrovská vyrovnanost a náročnost soutěže. Jsme kousek od třetího místa, ale také těsně nad pásmem sestupu (padají poslední tři z dvanácti - pozn. aut.). Věříme, že naši zranění hráči se již brzy vrátí do sestavy a budeme konečně kompletní," přál by si Roman Hamrus.