Slovan Havířov – Slavoj Poruba C 4,5:3,5

„Nám chyběl Wiewiora, který hrál extraligu za Český Těšín, hosté přijeli kompletní,“ prozradil úvodem zástupce kapitána Slovanu Aleš Kubeczka.

Právě on zvítězil po úvodních remízách Kaminského a Jaworského nad Víchou, jenže zase prohrál Valenčík, takže skóre bylo vyrovnané.

„Velmi nešťastnou chvilku si pak vybral porubský Chlevišťan, který měl s Paclem jasně lepší pozici. Zabral se však do přemýšlení natolik, že zapomněl sledovat hodiny a prohrál překročením času,“ popsal zřejmě klíčový moment utkání Aleš Kubeczka.

Remízovou koncovku pak neudržel Beran, takže hosté opět srovnali (3:3), ovšem v napínavé a divoké koncovce zvítězil Szczepanek a Neděla už mohl ve své koncovce s pěšcem navíc přistoupit na remízu.

Body: Szczepanek, Pacl a Kubeczka po 1, Neděla, Jaworski a Kaminský po 0,5 – Trapl a Potomák po 1, Dobrovolský, Koziol a Dobeš po 0,5.

Ekodivize Opava – ŠK Karviná 2,5:5,5

Karvinští konečně zabrali. „Do Opavy jsme jeli v nejsilnější sestavě sezony a bylo to vidět,“ pochvaloval si karvinský kapitán Lubomír Zimniok. Jako první bodoval on sám, když přehrál Chwistka, brzy se k němu připojily polské posily Czerw a Mikrut.

„Další bodík přidala Anna Kubicka a na osmé šachovnici remizoval Konečný. Rychle jsme rozhodli o výhře,“ mnul si ruce Zimniok.

Zbývající tři partie už nic neřešily, takže Poloch s Olšarem si mohli porážku „dovolit“.

Body: Mužík a Záleský po 1, Janeček 0,5 – Mikrut, Czerw, Kubicka, Sobek a Zimniok po 1, Konečný 0,5.

Baník Havířov – TŽ Třinec B 4,5:3,5

Výhry se dočkal i havířovský Baník, potřebné tři výhry uhráli Baier, Bulava a Bureš, tedy trio B. Havířované přivodili Třinci první porážku i ztrátu v soutěži.

Body: Bureš, Bulava a Baier po 1, Podlesný, Ramík a Bulawa po 0,5 – Frolík a Kvíčala po 1, Sikora, Cupek a Letovanec po 0,5.

Slavia Orlová B – BŠŠ Frýdek-Místek C 4,5:3,5

Orlovské béčko těsně přehrálo frýdecko-místecké céčko a poslalo jej za Karvinou na osmou pozici.

Body: Tomaszewski, Zabystrzan a Šrámek po 1, Kuboš, Sieber a Novák po 0,5 – Stalmach a Nytra po 1, Miča, Tauš a Gnojek po 0,5.

Oldřich Horák