Všechny okresní celky budou pokračovat v soutěži i v nové sezoně. Sestoupily Opava, Poruba C a Dobrá.

ŠK Karviná – Baník Havířov 5:3

Závěrečné kolo přineslo zajímavý zápas. „Nastoupili jsme bez zahraničních posil, přesto jsme byli mírným favoritem a potvrdili to,“ sdělil Deníku kapitán Karviné Lubomír Zimniok. Po úvodní remize v partii Gibiec – Funiok se na sedmi šachovnicích urputně bojovalo o každou pozici.

„Na první šachovnici náš Poloch zdolal Bureše, ale havířovský Baier pak přehrál na osmé desce našeho Rosťu Sobka,“ popsal Zimniok úvod střetnutí.

Víte, komu patřila bota?
Muž zemřel po střetu s vlakem, policie pátrá po jeho totožnosti

Právě on prolomil výhrou nad Petrem Podlesným nerozhodný stav, který mohl vzápětí obnovit havířovský Řezníček, který však svou šanci na výhru nevyužil a dovolil karvinskému Walowému dotáhnout zápas do remízy.

Když zvítězil karvinský Olšar nad Bulavou, zbývaly Baníku poslední dvě šance. Jednu využil Kolář, který přehrál Růžičku. Domácí tak vedli už jen 4:3. V poslední partii ale neponechal Jaroslav Sobek nic náhodě a přechytračil Pavla Podlesného.

Body: Poloch, J. Sobek, Olšar a Zimniok po 1, Gibiec a Walowy po 0,5 – Kolář a Baier po 1, Funiok a Řezníček po 0,5.

Starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková převzala ocenění za druhé místo v hodnocení Město pro byznys.
Český Těšín je stříbrným městem pro byznys

TŽ Třinec B – Slovan Havířov 3,5:4,5

Hráči Slovanu vyjeli do města železáren a dařilo se jim tam. Všichni bodovali. „Odjeli jsme tam bez dvou hráčů základní sestavy, ale ani domácí nepostavili to nejsilnější,“ prozradil kapitán Slovanu Jozef Valenčík.

Téměř ve všech partiích se rodily remízy. „Zápas se pořádně natáhl,“ uznal Valenčík. O jedinou výhru celého utkání se nakonec postaral Václav Pacl, který po více než pěti hodinách hry přetlačil Patrika Schoupala a rozhodl o výhře Slovanu.

Body: Szwed, Fargač, Pilch, Maroszczyk, Kvíčala, Kocián a Malyrz po 0,5 – Pacl 1, Neděla, Jaworski, Wiewiora, Valenčík, Kaminský, Ovesný a Siwek po 0,5.

Dorostenci Havířova mají za sebou velmi úspěšnou sezonu.
Dorostenci Havířova smolně vypadli. Zaslouží respekt

Slavoj Poruba B – Slavia Orlová B 3,5:4,5

To nejlepší na konec. V duelu dvou nejúspěšnějších týmů letošní sezony, tedy v utkání dvou béček, si orlovská Slavia dojela na stoly Poruby pro cennou výhru a přivodila domácím jedinou ztrátu v průběhu celého ročníku. Obsadila tak druhé místo za postupujícími Ostravany, kterým ale znemožnila zapsat stoprocentní bilanci.

Body: Veselý a Očkay po 1, Malík, Klíma a Murdzia po 0,5 – Lojek, Horváth a Neumann po 1, Tomaszewski, Zabystrzan a V. Šrámek po 0,5.

Oldřich Horák

Muž obžalovaný z podvodu u havířovského soudu.
Internetového podvodníka posílá soud do vězení, on odmítá
Karviná si doma zahraje proti SAM Brno. Ve hře je postup do finále.
Basketbalisté Sokola rozehrávají semifinále