Liga měst je dlouhodobý turnaj jednotlivců mládeže do 16 let, ve kterém hraji děti z Česka, Polska a Slovenska společně. Skládá se z pěti turnajů, hraných v jednotlivých městech (2x v Česku, 2x v Polsku a jednou na Slovensku) podle přesných pravidel.

Každý účastník podle pořadí dostane počet bodů v jednotlivém turnaji, a to od sta do jednoho. V každém turnaji jsou vyhodnoceni nejlepší tři hráči ve dvou skupinách. Skupinu A hraje nejlepších 24 hráčů, ostatní bojují ve skupině B.

Na závěr celého turnaje je vyhodnoceno dvacet nejlepších hráčů celkového pořadí a první tři podle věkové kategorie (do 8, 10, 12, 14 a 16 let zvlášť chlapci a dívky).

Letos se soutěže zúčastnilo 239 hráčů, kteří bojovali o co nejlepší umístění ve své kategorii a v celém turnaji. Turnaj je mezi mládeží velice oblíben, protože se mohou střetnout navzájem mladší žáci se staršími a vyzkoušet si své nabyté znalosti.

Poslední turnaj seriálu se hrál poslední dubnovou neděli v polském Rybniku. Skupina A hraná na 7 kol po dvaceti minutách se stala kořistí orlovského Petra Nytry, který zvítězil před Markem Ardamicou, tělesně postiženým hráčem z Žiliny, a Jiřím Novákem rovněž z Orlové.

Skupina B se hraje na 9 kol po patnácti minutách a zde zvítězil další Orlovan Adam Fialka před Filipem Przieczinskim z Jastrzebia-Zdrój a Alešem Pekárkem, dalším hráčem Slavie.

V celkovém pořadí zvítězil Patrik Melzer ze Slovanu Havířov před Petrem Nytrou, Vítkem Kostkou a Jiřím Novákem (všichni Slavia Orlová).