Slavia Orlová hostila nebezpečný Třinec B, který nakonec těsně porazila, což znamená, že bez prohry vede tabulku druhé ligy. Další zástupci z našeho regionu shodně remizovali.

Slavia Orlová – TŽ Třinec B 4,5:3,5

„Nebyli jsme v kompletní sestavě, takže to bylo hodně vyrovnané,“ prozradil zástupce kapitána Orlové Jiří Novák. „Na první šachovnici měl dobrou pozici náš Mrázek, ovšem v koncovce zaváhal, takže nakonec prohrál. Stejně tak to bylo u našeho talentovaného hráče Šrámka, který měl velmi špatnou koncovku. Nakonec to vyřešil kapitán Rostislav Kuboš, který zabojoval a jeho vítězství znamenalo i naší celkovou výhru,“ rekapituloval zápas.

Body Orlové: Kuboš, Tomaszewski a Sieber po 1, K. Olšarová, Zabystrzan a Kostka po 0,5.

Slovan Havířov – Slavoj Poruba B 4:4

„Hosté nastoupili v nejsilnějším složení, nám chyběl Pacl,“ objasnil úvodem zástupce kapitána Slovanu Aleš Kubeczka. Na úvod remizoval havířovský Rudolf Kaminský, druhou remízu přidal Jaworski.

O první rezultát se tak postaral sám Kubeczka, když černými figurami přehrál Bolackého. „Jenže vzápětí Poruba srovnala, protože Valenčík podlehl zkušenému Čempelovi. Naštěstí Ovesný i Beran splnili svůj úkol a černými dokázali silnější soupeře udržet v remízových vodách. Naději na tříbodový zisk nám dal na první šachovnici Kacper Polok, který porazil svého polského krajana Murdziu,“ doplnil dále Kubeczka.

Za stavu 4:3 pro Slovan se tak dohrávalo nakonec na druhé šachovnici, kde však Neděla podlehl mladému polskému talentu Koziolovi a zápas skončil nerozhodně.

Body Slovanu: Polok a Kubeczka po 1, Jaworski, Kaminský, Beran a Ovesný po 0,5.

ŠK Karviná – Baník Havířov 4:4

Okresní derby dospělo také k nerozhodnému výsledku. „Přitom se zápas od začátku vyvíjel v náš prospěch,“ zalitoval kapitán Karviné Lubomír Zimniok. „Kromě druhé šachovnice byly na ostatních deskách k vidění lepší pozice pro nás,“ informoval.

Velmi dobře si vedl domácí Petr Poloch, který vyhrál v krátkém čase nad Pavlem Podlesným. Anna Kubicka a Pavel Káňa remizovali s Janem Tomečkem, resp. Pavlem Baierem, ovšem pak na druhé šachovnici prohrál Dawid Czerw a Baník díky Martinu Burešovi srovnal.

Zimniok následně remizoval s Funiokem a po bojovném výkonu zvítězil letos dobře hrající Jaroslav Olšar. „Jenže na první šachovnici Mikrut nešťastně přehlédl triviální jednotkovou matovou hrozbu a prohrál s Michenkou,“ smutnil Zimniok. V poslední partii se Sobek rozešel smírně s Kolářem a body se tudíž dělily i celkově.

Body: Poloch a Olšar po 1, Kubicka, Sobek, Zimniok a Káňa po 0,5 – Michenka a Bureš po 1, Tomeček, Kolář, Funiok a Baier po 0,5.

Oldřich Horák